اردوغان خواهان سرکوب مخالفان دولت ترکیه در ایران شد

رجب طیب اردوغان در یکی از سخنرانی های خود با اشاره به مواضع ایرانیان درخصوص حملات دولت ترکیه به شمال سوریه گفت: من بسیار ناراحت شدم که برخی مقامات ایرانی عملیات نظامی ما در سوریه را محکوم کردند. چرا حسن روحانی آن ها را ساکت نکرد؟

اردوغان با اشاره به حسن روحانی و جمهوری اسلامی خواهان سرکوب مخالفان دولت ترکیه در ایران شد و گفت: «این امر[محکوم کردن اشغال نظامی سوریه توسط برخی مقامات ایران] مرا ناراحت کرد. چون در ۱۵ یا ۲۰ سال گذشته، ایران باید ببیند که رئیس جمهور اردوغان چطور به طرح‌های ایران که برخی کشورهای غربی در خصوص برنامه هسته‌ای ایران ایجاد کرده بودند، کمک کرد… اما این سخنان از جانب روحانی صادر نشده بلکه برعکس سخنان افراد دیگری بوده است. اما روحانی باید به این افراد گوشزد کند که چنین حرف‌های آزاردهند‌ه‌ای می‌زنند. ما الان سه طرف متحد و هم‌پیمان در مسیر سوچی هستیم که از [مذاکرات] آستانه آغاز شده، یعنی ترکیه، روسیه و ایران. ما در حال رسیدن به توافق سوچی هستیم. چگونه متحد و همپیمان و همبسته نباشیم؟ لذا هیچ یکی از این سه طرف نمی‌تواند به طرف‌های دیگر خیانت کند. من محکوم می‌کنیم و باید از چنین صحبت‌های اشتباهی اجتناب کنیم.»


ج.ا از کدام استقلال و عزت حرف میزند؟! اردوغان در روسیه: از ایران صداهای ناهنجاری به گوش می‌رسد! روحانی باید این صداها را ساکت می‌کرد! این صداها، من و همکارانم را ناراحت می‌کند! (منظور از صداها مخالفت مردمی با اشغال و جنایات ترکیه در سوریه است! اقای ج.ا کلاهت را بالاتر بگذار! pic.twitter.com/ecksqPSxFg — یلدا راد (@YaldaRod) October 22, 2019

#شمالسوریه #حملاتترکیه #دولتترکیه #اردوغان #حسنروحانی #دیدگاهنو #جمهوریاسلامی #رجبطیباردوغان