اسرائیل: تنها دو موشک ایران به سوریه رسید

“هاآرتص” به نقل از مقامات نظامی اسرائیل حمله اخیر موشکی ایران به مواضع داعش در سوریه را “شکستی آشکار” خوانده و نوشته است که سه موشک ایرانی اصلا به خاک سوریه نرسیده‌اند. هاآرتص میگوید که از مجموع “۷ موشک” ایران، تنها ۲ موشک به اهداف مورد نظر اصابت کرده‌اند. این در حالی است که مقام‌های نظامی ایران از ۶ موشک سخن گفته بودند.

رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران ایران، اعلام کرده بود که در حمله موشکی به مواضع داعش در دیرالزور “۶ موشک بالستیک میان‌برد به اهداف مختلفی در بردهای ۶۵۰ تا ۷۰۰ کیلومتر شلیک شده‌اند”.

هاآرتص در ادامه نوشته است که در این میان ۳ موشک پرتاب‌شده‌ی ایران خارج از محدوده جغرافیایی سوریه، در خاک عراق فرود آمده و اصلا به مقصد نرسیده‌اند. به گفته این روزنامه اسرائیلی، ۲ موشک دیگر نیز “کیلومترها دور از هدف” در خاک سوریه فرود آمدند.مقام‌های سپاه پاسداران اعلام کرده بودند که موشک‌های ایران از فراز آسمان عراق گذشته و به یکی از مراکز فرماندهی و پشتیبانی داعش در دیرالزور سوریه که عملیات بمب‌گذاری با خودرو را سازمان‌دهی می‌کرده، اصابت کرده‌اند.

هاآرتص نوشته است، ایران در حمله خود از ۷ موشک میان‌برد زمین به زمین از نوع ذوالفقار استفاده کرده که گفته می‌شود می‌تواند اهدافی را تا ۷۰۰ الی ۸۰۰ کیلومتر مورد اصابت قرار دهد، اما موشک‌های پرتاب‌شده در روز یکشنبه گذشته تنها ۴۵۰ کیلومتر را طی کرده‌اند.

در تلگرام بخوانید

#حملهموشکیسپاه #دیدگاهنو