بازداشت دو تن از زنان چهارشنبه‌های سفید

مسیح علینژاد روزنامه نگار و فعال حقوق زنان و همچنین مدیر کمپین چهارشنبه‌های سفید و دوربین ما اسلحه ما، که تاکنون دهها مستند در حوزه حقوق زنان ساخته است در صفحه فیسبوک خود از بازداشت دو تن از زنان چهارشنبه‌های سفید خبر داده است. وی در این خصوص نوشته است:«  روز جهانی زن را اینگونه جشن می گیریم با خبری که رسانه های شهرستان منتشر کردند…امیدوارم رسانه های پایتخت و رسانه های فارسی زبان به دلیل شهرستانی بودن این فعالان مدنی سانسورشان نکنند. یکی از بستگان این دو زن خبر احضار و بازداشت را تایید کرده و می گوید حتی امام جمعه شهر هم علیه شان سخنرانی کرد اما به شدت ما را ترسانده اند که اطلاع رسانی نکنیم ولی خبرشان درست است و فشارهای شان هم ادامه دارد.»

کانال تلگرامی آفتاب کنگاور ، که یک رسانه محلی است نوشته: «بنا به اخبار موثق، مرتکبان کشف حجاب در کنگاور شناسایی و بازداشت شده اند. این منبع خبری گفت : چهارشنبه هفته گذشته دو خانم در خیابان شهدا ، محدوده معبد آناهیتا اقدام به کشف حجاب نموده و ضمن تصویربرداری از این اقدام ، نسبت به انعکاس گسترده آن در فضای مجازی و تحت عنوان “چهارشنبه سفید” اقدام کردند. این منبع آگاه گفت : در پی این اقدام با پیگیری سریع دستگاههای ذیربط ، به ویژه پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ، مرتکبین این اقدام شناسایی و بازداشت شدند. وی با اشاره به این که بازداشت شدگان به بزه انتسابی اعتراف کرده اند افزود : دستگاههای انتظامی، امنیتی و قضایی با هنجارشکنان جامعه به سرعت و قاطعیت برخورد خواهند کرد.»


View this post on Instagram

از مشهد تا کنگاور استان کرمانشاه تا روزی که حقمون رو بگیریم بدون حجاب راه میریم از پیادروهای شهر تا معابد باستانی و خیابان ها✌️🏳️ #پیاده_روی_بدون_حجاب🏳️ #دختران_خیابان_انقلاب🏳️ #دوربین_مااسلحه_ما🏳️ .

A post shared by Masih Alinejad (@masih.alinejad) on Feb 28, 2019 at 5:13am PST


#فعالانزنان #چهارشنبههایسفید #مسیحعلینژاد #حقزن #دیدگاهنو #حقوقبشردیدگاهنو