باز هم همه جنایت کاران از یک قبیله اند

هفت سال پیش ارتش اسرائیل با حمله به‌ کشتی آزادی که برای انتقال کمک‌های انسان دوستانه عازم‌فلسطین‌ بود مرتکب جنایت شد. در آن‌زمان‌ سخنگویان‌ رسمی و غیر رسمی‌اسرائیل -‌از جمله برخی ایرانیان از ورژن جدید روشنفکری- دست به کار شدند تا قربانیان فاجعه را مسئول آن معرفی کنند. در آن زمان مقاله ای با همین عنوان ” همه جنایت کاران از یک قبیله اند” نوشتم. در بخشی از آن مقاله آمده بود :

” ….در موضوع اخیر ، قدرت رسانه ها ، اسرائیل را در شرایط بسیار نامطلوبی قرار داده ودر مقابل ، برای همه آزادگان جهان ، وظیفه سنگینی ایجاد کرده است تا ازفرصت اخیر برای مجبورسازی سران اسرائیل به کاهش جنایات خود استفاده نمایند. البته طی روزهای اخیر ، مردم آزادیخواه وانسان دوست در سراسر جهان ـ حتی در قلب اروپا وامریکا ـ تجمعات اعتراضی برگزارنمودند وایران از معدود کشورهایی بود که در آن ، هیچ تحرک مردمی وغیر دولتی مشاهده نگردید.از این به بعد هم قاعدتا در ایران چیزی جز یک تجمع کم رونق بر اساس دعوت مقامات حکومتی اتفاق نخواهد افتاد که دلیل این وضعیت را باید در عدم صداقت مسئولان دولتی و سوء استفاده های داخلی آنها از اتفاقات بین المللی جستجو کرد. نکته دیگری که در موضوع اخیر باید مورد توجه قرار گیرد شباهت کامل توجیهات صهیونیست ها با اظهاراتی است که مقامات حکومت کودتایی ایران برای موجه نشان دادن جنایات یک سال اخیر خود ـ وبرخی جنایات قبلی ـ بیان می کنند. اسرائیلی ها ادعا کرده اند حمله مرگبار آنها اقدام تدافعی در برابر حملاتی بوده که از سوی ساکنان کشتی ازادی صورت گرفته است ! این ادعاها شباهت بسیار به یاوه گویی های کودتا گران در ایران دارد که قتل ها ، شکنجه ها وضرب وشتم ها علیه معترضان انتخاباتی را پاسخ قانونی و اجتناب ناپذیر به « اقدامات براندازانه » می نامند و با همین استدلال ، نه تنها جنایات خویش را مشروع بر می شمارند بلکه به آنها افتخار می کنند! قبل از سری اخیر از جنایت و نقض گسترده حقوق بشر در ایران ، مقامات قضایی وامنیتی ایران که خود را ملزم به اجرای دستور رهبری برای خفه کردن صدای معترضان وشکستن قلم منتقدان می دانستند برای توجیه محدودسازی گسترده مطبوعات به « قانون اقدامات تأمینی وتربیتی » استناد کردند که در دهه ۱۳۳۰ به منظور پیشگیری از اقدامات جنایت کارانه اراذل واوباش تصویب شده بود . لابد صهیونیست های ایرانی هم مانند همتایان خود در اسرائیل ، معتقدند که برای سرکوب مخالفان اجازه دارند به هر وسیله وتوجیهی ، متوسل شوند. ملاحظه این شباهت در رفتار جنایت کاران صهیونیست با سران دولت کودتا درایران نشان می دهد که اسفندیار رحیم مشایی در اظهارات دوستی با اسرائیلی ها چندان هم بیراهه نرفته بود”.

امروز که اظهارات وزیر خارجه روسیه در توجیه فاجعه اخیر در سوریه را خواندم بار دیگر از اعماق وجود فریاد زدم که ” جنایت‌کاران ، همه از یک جنس و قبیله هستند”. انبار سلاح های شیمیایی را بمباران کردند که چه بشود؟ لابد برای اینکه این سلاح ها می توانست روزی،در جایی موجب کشتن انسان ها شود.‌ مگر حمله دیروز ، نتیجه ای جز این داشت؟ در ضمن کجا بودند سردار سلیمانی و همدستان روسی او که به سوریه رفته اند تا هم از مردم‌سوریه حمایت کنند هم‌جلوی نفوذ داعش به ‌سایر مناطق جهان را بگیرند ؟ در صورت صحت ادعای وزیر خارجه روسیه ، آیا ترکیب نیروهای مدافع حرم ، نظامیان روسی و ارتش سوریه ، راهی بهتر برای قطع دسترسی مخالفان سوری به سلاح های شیمیایی نداشتند؟

وقتی توجیهات وزیر خارجه روسیه و حمایت او از جنایت اخیر در سوریه را مشاهده کردم‌به یاد بسیاری از‌رفتارهای جنایت کارانه جمهوری اسلامی افتادم که همگی با توجیهات ظاهرا محکمه پسند انجام می شود.‌ جوان کُرد را اعدام می کنند و بسیاری از مدعیان اصلاح طلبی را با خودهمراه می سازند که ” این‌جوان با گروههای مسلح‌ تجزیه طلب ، همکاری داشته است “. جوان‌ایرانی و پناهجوی افغان را به مسلخ سوریه می فرستند که” اگر در آنجا با داعش نجنگیم‌ باید نگران جان و ناموس خویش در داخل مرزها باشیم “. یک شب صدها زندانی بی دفاع را به جوخه های اعدام‌می سپارند که ” اینها قرار بود به ارتش صدام‌بپیوندند و …”. اما توجیهی که برای جنایت شیمیایی اخیر در سوریه ارائه می شود – جلوگیری از کاربرد احتمالی تولیدات شیمیابی در جنگ‌داخلی سوریه – شباهت زیادی به یکی از سیاست ها و اقدامات جنایتکارانه جمهوری اسلامی دارد: جنایت خاموش نظام‌ولایت فقیه که سالهاست ادامه دارد و احتمالا از پشتیبانی تکنولوژیک روسیه نیز برخوردار است. ارسال پارازیت برای جلوگیری از دسترسی ایرانیان به رسانه های خارجی جنایتی است که در دو دهه گذشته ادامه داشته و میزان قربانیان آن همواره نادیده گرفته شده است . در حالی که به باور من ، تعداد قربانیان آن از قربانیان سایر جنایات جمهوری اسلامی کمتر نیست. توجیه مقامات جمهوری اسلامی برای بمباران‌پارازیتی ، جلوگیری ازانتشار تولیدات آن‌شبکه ها بوده است که به ادعای” مقاماتِ خود خدا بین ” در نظام ولایت فقیه ، موجب صدمه فرهنگی و عقیدتی به مخاطبان می شود. در حالی که بسیاری از مقامات رسمی در دولت خاتمی و دولت روحانی و نیز تعدادی از نمایندگان ادوار گوناگون مجلس ، بر آثار مخرب این پارازیت ها وخطرات فراوان آن‌برای نسل کنونی و نسل های آینده تاکید کرده اند.‌اما سران جمهوری اسلامی با ادعای” تاثیر مخرب فرهنگی و اخلاقی ماهوره ها” به این جنایت ادامه می دهند.‌در واقع با ادعای دروغ نجات ایرانیان از خطرات فرهنگی و اخلاقی ، مرتکب آدمکشی و تحمیل مشکلات درازمدت روانی و جسمی بر میلیونها ایرانی می شوند. ادعایی که ارتش سوریه برای توجیه حمله اخیر مطرح نموده ، شباهت بسیار به توجیهاتی دارد‌که برای انواع جنایت در جمهوری اسلامی ارائه شده و می شود . پس تعجبی ندارد اگر در پشت بسیاری ازجنایت ها در سوریه نیز دست جمهوری اسلامی و متحد اصلی آن‌- روسیه – مشاهده شود.

به عنوان‌ یک‌ ایرانی ، از اینکه حاکمان‌کشورم از یک دولت و ارتش جنایتکار حمایت می کنند احساس شرم دارم. اما خوب است با صدای بلند به همه دنیا اعلام کنیم‌ بیشترین‌حجم جنایت توسط جمهوری اسلامی علیه شهروندان ایرانی صورت گرفنه و می گیرد. ‌البته این موضوع، نافی مسئولیت آحاد ایرانیان برای محکومیت جنایت اخیر در سوریه و ابراز برائت از حامیان ایرانی بشار اسد نیست. آنچه وظیفه مردم ایران در این‌زمینه را مضاعف می کند همدلی تمام جناح های سیاسی داخلی و حمایت آنان از حضور جنایتکارانه جمهوری اسلامی در سوریه است.فعالان سیاسی ایرانی به خصوص ساکنان خارج از کشور بایستی با اقدامات افشاگرانه خود، هزینه حمایت اصلاح طلبان حکومتی و شرکای اعتدالی آنها از مداخله نظامی ایران در سوریه را بالا ببرند. در سال های گذشته هرگاه احتمال ماجراجویی اسرائیل بر علیه ایران قوت گرفته ، آزادگانی در سراسر جهان – حتی در داخل اسرائیل- تظاهرات برگزار کرده و مخالفت خود با هر گونه ماجراجویی نظامی علیه ایران را ابراز داشته اند. در واقع ، همانطور که همه جنایت‌کاران از یک‌قبیله هستند آزادگان‌جهان نیز به یک قبیله فکری و اخلاقی ، تعلق دارند. چنایت اخیر در سوریه ، فرصتی در اختیار همه ایرانیان قرار داده تا مشخص نمایند به کمپین حمایت یا سکوت در برابر ” قبیله جنایت کاران ” پیوسته اند یا نام خود را در دفتر مخالفان جنایت علیه بشریت ثبت می کنند. ‌‌

#روسیه #بشاراسد #دیدگاهنو #خامنهای #حملهشیمیاییاسد