تاریخ مصرف هایی که به پایان میرسند از احمدی نژاد تا تتلو!


111

در تلگرامبخوانید

آیت الله خامنه ای اخیرا مجبور شد “پشت بلندگو” بیاید و به روایت احمد جنتی فتنۀ دیگری را در نطفه خفه کند. اینکه رهبر جمهوری اسلامی از زمانی که به قدرت رسیده است زیست و زمامداری اش را درمیان فتنه ها و دشمنان تعریف کرده است و دایما مشغول خنثی سازی فتنه ها و نبرد با دشمن است البته اتفاقی نیست و نقش خود او در ساخت چنین فضایی انکار ناپذیر است. خامنه‌ای در دهه هفتاد شمسی به جهت تثبیت قدرت خود بعنوان رهبر تازه کار جمهوری اسلامی با مشکلات عدیده ای مواجه بود او هرچند فتنۀ آیت الله منتظری را از آقای خمینی به ارث برد اما در همپیمان شدن با هاشمی رفسنجانی برای بیرون راندن حسن خمینی از قدرت و حیات سیاسی و فیزیکی در دهه هفتاد نقش مهمی ایفا کرد. هرچند هاشمی رفسنجانی به درایت خود میبالید و تصور میکرد قالی نظام و انقلاب حالا برای او و خامنه ای به اندازه کافی جا خواهد داشت اما نمیدانست که خامنه ای به چیزی کمتر از تمامی قدرت قانع نیست و برای رسیدن به این هدف نیز از خلق هیچ فتنه ای فروگذار نیست.

هاشمی در دهه هفتاد با میدان دادن به جناح چپ مجددا احیا شده جمهوری اسلامی تلاش میکرد حاکمیت را چون بدنی بر روی دوپای چپ و راست تعریف کند و فضای سیاسی را با محوریت خود و به سبک الگوهای تمرین شدۀ غربی به پیش ببرد و زنده نگه دارد اما برای خامنه‌ای حاکمیت به مانند مشتی پولادین بود که با یک بازوی قدرمند امنیتی خواهد توانست همه چیز را کنترل کند. خامنه‌ای برای قبضه کردن تمام قدرت سیاسی در دهه هشتاد به احمدی نژاد و فتنه او احتیاج داشت. احمدی نژاد شخصیت ناشناسی بود که هم میتوانست با شعارهای عوام فریبانه محبوبیت مردمی کسب کند و هم قدرشناس فرصتی باشد که خامنه‌ای در اختیارش قرار داده است. از طرف دیگر احمدی نژاد آنقدر فاسد بود که صدای دلسوزان نظام و انقلاب را هم دربیاورد. خامنه‌ای به وسیله احمدی نژاد دامی برای جناح چپ سابق جمهوری اسلامی پهن کرد، دامی گسترده که آنها را با استفاده از قواعد خودشان و در فتنه‌ای ساختگی قلع و قمع و بزرگانشان را تارومار کرد.

حالا تاریخ مصرف احمدی نژاد به پایان رسیده است و میتوان او را به اصلاح طلبان و خط امامی ها سپرد تا بیچاره اش کنند و پرونده پشت پرونده برایش باز کنند و تصور کنند که عامل همه مصیبت هایشان را پیدا کرده اند. خیلی قبل تر از احمدی نژاد نوبت مرتضوی شده بود. یکی از خصوصیات سربازان وفادار ولایت فقیه این است که در بزنگاه مناسب حاضر باشند که برای جسم ناقص و آبروی اندک رهبرشان فدا شوند وگرنه او برای اعلام انقضای تاریخ مصرفشان “پشت بلندگو” هم خواهد رفت. از این مثال ها کم نیستند و این رویکرد فتنه سازی و خنثی کردن آن به شخصیت های مهم سیاسی منحصر نیست.

از میانه دهه هشتاد تا اوایل دهه نود که تب موسیقی زیر زمینی بالا گرفته بود، هر از چندی خبر دستگیری یکی از این هنرمندان به گوش میرسید و اکثر کسانی که بازداشت میشدند پس از چندی یا از کشور خارج میشدند یا بطور کلی قید موسیقی و هنر را میزدند در این میان امیرحسین مفصودلو معروف به امیر تتلو شاید معروف ترین آنها باشد. او که صفحه اش در شبکه های اجتماعی چندین برابر رهبر ایران طرفدار و دنبال کننده دارد پس از اینکه برای بار اول بازداشت شد چاره را در پیروی از نصایح نیروهای امنیتی و همکاری با آنها دید به این امید که شاید روزی آرزوهای هنری اش محقق شود و بتواند بصورت قانونی و مجاز کار کند، آرزویی که برای تحقق اش بارها بطور علنی رهبر ایران را مورد ستایش قرار داد و از هیچ نوع ابراز ارادتی به او دریغ نکرد. تتلو حتی دعوت موسسه امنیتی اوج که از بازوهای تبلیغاتی اطلاعات سپاه به شمار می آید را با جان و دل پذیرفت و در بحبوحه مذاکرات هسته ای برای خواندن اینکه “خلیج مسلح فارس حق مسلم ایران است” و “اگر داشتن سلاح اتمی بد است برای همه بد است” به روی عرشه ناو جنگی نیروی دریایی رفت و موزیک ویدئو ضبط و منتشر کرد. اما تلاش های تتلو در نهایت ناکام ماند و حالا هفته ها و ماه هاست که دربازداشت است و هر روز بر سیاهه اتهاماتش افزوده میشود.

این رشته سر درازی دارد و از احمدی نژاد و مرتضوی و بابک زنجانی تا امیر تتلو، آیت الله خامنه‌ای پیام روشنی برای تمام طرفدارانش دارد: شما ابزار رهبر و پیشوا برای رسیدن به اهداف و مقاصد والای! او هستید و هر زمان که نیاز باشد باید آماده باشید تا بدون ایجاد هزینه‌ای برای ولی فقیه فدای مصالح و سیاست هایش شده و به زباله دان انداخته شوید

#سعیدمرتضوی #تتلو #دیدگاهنو #خامنهای #احمدینژاد