تجاوز به کودکان در شوشتر و تهدید خانواده‌ها توسط پلیس

کاربران شبکه‌های اجتماعی با انتشار تصاویری از تجاوز یک مجرم سابقه‌دار به پسربچه‌ها در شهرستان شوشتر این رفتار غیرانسانی را محکوم کرده‌‌ و با هشتگ #تجاوز_به_کودکان_شوشتر در این خصوص مطالبی نوشته‌اند. مسیح علی‌نژاد با انتشار این تصاویر در شبکه اجتماعی اینستاگرام، خبر از تصاویر و ویدیوهای دلخراش و زنندهِ تجاوز به کودکان ۱۲ تا ۱۳ ساله داده است.

براساس این خبر، احمد تن‌تن از مجرمان سابقه‌دار در شهرستان شوشتر که بارها به اتهامات مختلف بازداشت و زندانی شده بود با ضبط ویدیو از قربانیان تجاوز، آنان را تهدید به انتشار ویدیوها می‌کرد. گفته می‌شود عامل تجاوز به کودکان در شوشتر آخرین‌بار  به واسطه یکی از افراد بانفوذ که از وابستگان وی نیز بود، آزاد شده است. به گفته مسیح علینژاد، احمد تن‌تن «در دوران آزادی به همراه دو نفر از دوستانش و با وقاحت بی‌پایان به پسر بچه‌های نوجوان دوازده و سیزده ساله تجاوز کرده و از صحنه‌ی تجاوزها و قربانیان‌اش فیلم هم گرفت. با این فیلم‌ها بچه‌ها را تهدید کرده بود که اگر به خانواده‌ها اطلاع بدهید فیلم‌ها را منتشر می‌کنم و‌آبروی شما می رود».

پس از پخش شایعاتی مبنی بر تجاوز به کودکان در شهرستان شوشتر، احمد تن‌تن و همدستان وی ویدیو تجاوز به کودکان را به خانواده برخی از قربانیان ارسال می‌کنند تا از این طریق ضمن ایجاد رعب و وحشت مانع از شکایت قربانیان شود. به گفته منابع مسیح علیژاد «نه تنها از طرف متجاوز بلکه از طرف پلیس هم تهدید شدند که به هیچ عنوان حق ندارند با رسانه‌ها حرفی در مورد این فیلم‌ها و تجاوزها بزنند و در صورت رسانه ای شدن با آنها بر خورد قضایی خواهد شد».

بنابر این گزارش، بسیاری از این خانواده‌ها از طبقه محروم و بی‌بضاعت هستند که کودکان‌شان به دلیل فقدان امکانات تفریحی در شهر شوشتر ظهرها در خیابان‌ها بازی می‌کردند که همین باعث شد تا طعمه‌ی متجاوز شوند. این خانواده ‌های بی‌بضاعت امکان دسترسی به وکیل را هم ندارند و نگران هستند که طرح شکایت آنها باعث شود که متجاوز یک بار دیگر آزاد شود و از کودکان قربانی و خانواده‌های‌ شان انتقام بگیرد. خصوصا که گفته می‌شود بار دیگرخانواد‌ه‌ی این متجاوز به دنبال این هستند که با مدارک پزشکی و‌گواهی اختلالات روانی پرونده را مختومه کنند.

پس از انتشار تصاویری از کودکان قربانی نیروی انتظامی شهرستان شوشتر مدعی بازداشت سه متهم پرونده تجاوز به کودکان در شوشتر شده است با این حال کاربران شبکه‌های اجتماعی از عدم توجه به حقوق کودکان و قربانیان تجاوز انتقاد کرده و خواستار اجرای محاکمه عادلانه درخصوص متهمان تجاوز به کودکان شده‌اند.

بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی همچون توییتر، تلگرام و فیسبوک مجددا نام سعید طوسی قاری نزدیک به علی‌خامنه‌ای را در مطالب خود آورده و نسبت به حمایت رهبر جمهوری اسلامی از عاملان تجاوز به کودکان انتقاد کرده‌اند.

حسام فاطمی به تکثیر شدن افرادی همچون سعیدطوسی اشاره کرده و در توییتر خود می نویسد: اگر از همان اول جلوی سعید طوسی ها را می گرفتید آن ها تکثیر نمی شدند ..

احمد تن تن مجرم و اوباش سابقه دار شهر شوشتر که بارها زندانی شده و آزادی مشروط دارد ، در دوران آزادی با وقاحت به کودکی تجاوز کرده و از خود فیلم گرفته است !!

اگر از همان اول جلوی سعید طوسی ها را می گرفتید آن ها تکثیر نمی شدند … احمد تن تن مجرم و اوباش سابقه دار شهر شوشتر که بارها زندانی شده و آزادی مشروط دارد ، در دوران آزادی با وقاحت به کودکی تجاوز کرده و از خود فیلم گرفته است !!#تجاوز_به_کودکان_شوشتر pic.twitter.com/ck269bruHq — Hesam Fatemi (@HesamFatemi) November 15, 2018

اعظم جنگروی از زندانیان سیاسی سابق و از مدافعان حجاب اختیاری نیز به موضوع حقوق کودکان اشاره کرده و می نویسد: آن‌روز که رسوایی #سعید_طوسی در اخبار آمد و زد و بندهای سیاسی و وابستگی مجرم به #بیت_رهبری باعث نادیده گرفتن جرم شد؛اگر قوانین نیم بند ایران در حوزه #حقوق_کودکان جدی گرفته و مجازاتهای سخت‌تری تعیین می‌شد، امروز شاهد انتشار عکسهای #تجاوز_به_کودکان_شوشتر نبودیم!

آن‌روز که رسوایی #سعید_طوسی در اخبار آمد و زد و بندهای سیاسی و وابستگی مجرم به #بیت_رهبری باعث نادیده گرفتن جرم شد؛اگر قوانین نیم بند ایران در حوزه #حقوق_کودکان جدی گرفته و مجازاتهای سخت‌تری تعیین می‌شد، امروز شاهد انتشار عکسهای #تجاوز_به_كودكان_شوشتر نبودیم! — azam jangravi (@azijangravi) November 15, 2018

کاوه کیمیایی از کاربران توییتر به موضوع آزادی متهمان خطرناک پرداخته و می نویسد: چندین بار زندان رفته و آزاد می شود. با خیال راحت تجاوز می کند. فیلم می گیرد. پلیس هم خانواده ها را تهدید می کنند که شکایت نکنند.اینجا جمهوری اسلامیست. بهشت متجاوزین!

چندین بار زندان رفته و آزاد می شود. با خیال راحت تجاوز می کند. فیلم می گیرد. پلیس هم خانواده ها را تهدید می کنند که شکایت نکنند. اینجا جمهوری اسلامیست. بهشت متجاوزین!#تجاوز_به_کودکان_شوشتر pic.twitter.com/4age8QGg1i — کاوه کیمیایی (@kaveh_kimiayi) November 15, 2018

وانیا از کاربران با نام مستعار توییتر نیز به موضوع هنرمندان مدافع جمهوری اسلامی اشاره کرده و نوشته است: اون سلبریتی هایی که از حقوق بشر جمهوری اسلامی دفاع کردن کدوم‌گوری هستند، هنوزم‌دوس دارین بپرین‌تو بغل آخوندا. پلیس و دادگاه هاشون رو می بینید که از قربانیان هیچوقت دفاع نکردند و نمیکنند؟

اون سلبریتی هایی که از حقوق بشر جمهوری اسلامی دفاع کردن کدوم‌گوری هستند، هنوزم‌دوس دارین بپرین‌تو بغل آخوندا. پلیس و دادگاه هاشون رو می بینید که از قربانیان هیچوقت دفاع نکردند و نمیکنند؟#تجاوز_به_کودکان_شوشتر — vania🏳 (@vaniiia80) November 15, 2018

ملودی از کاربران فعال توییتر در واکنشی به اخبار پیرامون تجاوز به کودکان در شوشتر نوشته است که «خبرِ غم‌انگیز و تاسف بار #تجاوز_به_کودکان_شوشتر رو خوندید؟ این عکسها رو چطور؟ خانواده‌هاشون رو تهدید کردن! داره چه اتفاقی میفته؟ عزیز دلتون رو بذارید جلوی چشمتون و زبانم لال فقط تصور کنید این جنایت رو. شما را به هر چه قبول دارید، درباره‌‌ی ماتمی که تمام کشورمان را گرفته بنویسید».

خبرِ غم‌انگیز و تاسف بار #تجاوز_به_کودکان_شوشتر رو خوندید؟ این عکسها رو چطور؟ خانواده‌هاشون رو تهدید کردن! داره چه اتفاقی میفته؟ عزیز دلتون رو بذارید جلوی چشمتون و زبانم لال فقط تصور کنید این جنایت رو. شما را به هر چه قبول دارید، درباره‌‌ی ماتمی که تمام کشورمان را گرفته بنویسید. pic.twitter.com/6TBuKpZY1S — melody 🎼 (مــِـــــلـودی)🇺🇸 (@melodysarkisian) November 15, 2018

صدف بانو از کاربران با نام مستعار توییتر نیز به موضوع سعیدطوسی قاری نزدیک به علی خامنه‌ای پرداخته و می نویسد: «وقتی سعید طوسی با وجود مدارک بسیار دال بر تجاوز به کودکان بدون هیچ مشکلی تبرئه میشود معلوم است که یه عده مریض به خود اجازه میدهند این کار شنیع را تکرار کنند. این اولین بار نیست و آخرین بار هم نخواهد بود. افسوس برای کودکانی که شاید تا ابد روحشان متلاشی شود».

وقتی سعید طوسی با وجود مدارک بسیار دال بر تجاوز به کودکان بدون هیچ مشکلی تبرئه میشود معلوم است که یه عده مریض به خود اجازه میدهند این کار شنیع را تکرار کنند. این اولین بار نیست و آخرین بار هم نخواهد بود. افسوس برای کودکانی که شاید تا ابد روحشان متلاشی شود#تجاوز_به_کودکان_شوشتر — صدف بانو هستم (@Sadafbanooo) November 15, 2018

ماریا امید نیز به وضعیت عدم امنیت در ایران پرداخته و می نویسد: «پسر کوچولوی عزیزم ، منو ببخش، ببخش که کشورمو انقدر خراب و وحشی کردیم، ببخش که الان تو درونت پر تز احساس بدی، تو کوچولوی نازنین، بهترین و زیباترین موجود روی زمینی ! هیچوقت بخاطر اون وحشی خارج از حتی وحوشیت اجازه نده بهت احساس بد بده! ».

پسر کوچولوی عزیزم ، منو ببخش، ببخش که کشورمو انقدر خراب و وحشی کردیم، ببخش که الان تو درونت پر تز احساس بدی، تو کوچولوی نازنین، بهترین و زیباترین موجود روی زمینی ! هیچوقت بخاطر اون وحشی خارج از حتی وحوشیت اجازه نده بهت احساس بد بده! #تجاوز_به_کودکان_شوشتر — 🏳Marya Omid🌸🌸🌸 (@OmidMarya) November 15, 2018

تاکنون صدها واکنش نسبت به این واقعه تلخ در شهرستان شوشتر توسط شهروندان ایرانی صورت گرفته است و در میان آنان بارها از عدم قوانین محکم در دفاع از کودکان و اتفاقاتی اینچنین سخن گفته شده است.

#تجاوزبهکودکان #متجاوزانکودکان #تجاوزبهکودکانشوشتر #دیدگاهنو #تجاوز