تلاش ماموران جمهوری‌اسلامی جهت پلمب خانه سالمندان به جرم باور بهایی آنان

مسیح علینژاد روزنامه نگار و فعال حقوق زنان و همچنین مدیر کمپین چهارشنبه‌های سفید و دوربین ما اسلحه ما، که تاکنون دهها مستند در حوزه حقوق زنان ساخته است در توییتر خود خبر از اقدام به قصد پلمب خانه سالمندان در گلشهر کرج به دلیل باور مذهبی ساکنان آن مکان داده است.

وی در توییتر خود نوشت:«باخبر شدم دیروز ماموران اداره اماکن رفتندبه یکی از خانه‌های سالمندان متعلق به بهائیان در گلشهر کرج،حکمی از دادستانی استان البرز نشان دادند تا آنجا را پلمپ کنند.از سالمندان خواستند خانه را ترک کنند.سالمندان دارای معلولیت حاضر نشدند بروند در خیابان، ماموران هم موفق به پلمپ نشدند.ماموران اداره امکان وقتی دیدند سالمندان ناتوان و پرسنل ساختمان را ترک نمی‌کنند، از آنها خواستند بروند در خیابان‌های اطراف و در محوطه ساختمان نایستند اما چون با عدم خروج آنها مواجه شدند گفتند از پلمپ واحد مربوطه به طور موقت خودداری می‌کنند. یکی از شهروندان برایم نوشت: در این خانه‌ی سالمندان متعلق به بهاییان در گلشهر کرج نزدیک به ۳۰ پدربزرگ و‌مادربزرگ ناتوان حضور دارند که برخی از آنها زیر اکسیژن زنده هستند و اصلا نمی‌توانند جابجا شوند. صحنه تلخی است وقتی ماموران بالای سر سالمندان می‌روند تا خانه را پلمپ کنند».

شهروندان بهایی پس از انقلاب ۵۷ تاکنون از حقوق شهروندی و اولیه در ایران محروم بودند و صدها محل کسب بهائیان و ساختمان‌های مرتبط با بهائیان در ایران پلمب و مصادره شده است.

#جمهوریاسلامی #دیدگاهنو #شهروندانبهایی #مسیحعلینژاد