جزئیات بازداشت مدیر مالی «شرکت وابسته به وزارت نفت»

سخنگوی قوه قضاییه می‌گوید، متهم ردیف اول پرونده مدیر مالی یکی از شرکت‌های زیرمجموعه و وابسته به وزارت نفت بوده و فرد دوم یک صراف است که بخشی از پول‌های مربوط به فروش نفت توسط این شرکت زیرمجموعه به حساب او واریز شده است.به گزارش فارس، غلامحسین اسماعیلی، پنجشنبه ۳۰ خرداد، در مورد جزییات بازداشت مدیرمالی متخلف یکی از شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نفت پیش از خروج از کشور توسط وزارت اطلاعات در حالی که با همکاری یک صرافی قصد داشت میلیون‌ها یورو از کشور خارج کند گفته «رقمی که در گزارش وزارت اطلاعات به عنوان ضابط دستگاه قضایی در این پرونده اعلام شده ۲۵ میلیون یورو بوده که به حساب صراف واریز شده و آخرین گزارشی که به ما داده شده ۲۱ میلیون یورو در این حساب موجود بوده است و یک رقم چهار میلیون یورویی بین این دو رقم اختلاف حساب وجود دارد.»

چهارشنبه شب، خبرگزاری تسنیم گزارش داد مدیر مالی وزارت نفت که ۲۵ میلیون دلار از حساب این وزارتخانه خارج کرده بود و قصد فرار از کشور داشت، حین خروج دستگیر شده است اما یک ساعت پس از انتشار این خبر پایگاه «شانا» وابسته به وزارت نفت در خبری نوشت، با اقدام به‌موقع وزارت نفت و در پی بررسی صورتهای مالی یکی از شرکتهای فرعی لایه۲ پیمانکاری این وزارتخانه، وجوه ارزی راکد در یکی از صرافیها شناسایی شد. در خبر شانا آمده بود، در ساختار اداری وزارت نفت عنوان «مدیر مالی» وجود ندارد و خبر منتشر شده در برخی رسانه‌ها مبنی بر «دستگیری مدیر مالی وزارت نفت در هنگام خروج از کشور» کاملاً کذب و ساخته و پرداخته کسانی است که ماهیت آنها برای افکار عمومی و نهادهای مسئول شناخته شده است. در یک شبانه روز گذشته وبسایتها و خبرگزاریهای مختلف بر اساس منافع جناحی و باندی خود این خبر را هر طور که به نفع‌شان بود منتشر کرده‌اند! این موضوع نشان میدهد که نقش رسانه در ایران بیش از آنکه برای اطلاعرسانی و دادن آگاهی و روشنگری باشد، ابزاری برای مخدوش کردن واقعیت و در خدمت رقابتهای سیاسی و باندی است.

این‌همه در حالیست که اختلاف بر سر مسائل نفتی درون نظام بالا گرفته است. بیژن زنگنه وزیر نفت و سعید جلیلی عضو شورایعالی امنیت ملی بر سر میزان فروش نفت در تحریم‌ها علیه یکدیگر موضع گرفته‌اند. جلیلی ادعاهایی مطرح کرده و گفته در سال ۹۱ (دوران احمدینژاد) با وجود تحریمها ۱٫۵ میلیون بشکه نفت صادر میشد و زنگنه میگوید این آمار اشتباه است. این اختلافات در حالیست که زنگنه اخیرا در سخنانی اعلام کرد که به اسم ایران نمی‌توان نفت فروخت و دعا کرده است که خدا کمک کند تا ما از این شرایط بدتر از دوران جنگ عبور کنیم!/ کیهان لندن

#دولتروحانی #زنگنه #دیدگاهنو #وزارتنفت #مدیرمالیوزارتنفت