حسن روحانی: بهاری را آغاز میکنیم که بانک و بیمه در تحریم نیست

عکس یادگاری خبرنگاران با هیئت دولت در آخرین جلسه کاری سال ۹۴


 به کانال تلگرام

دیدگاه نو بپیوندید

حسن روحانی که پس از پایان اخرین جلسه هیئت دولت در سال ۹۴ به همراه وزرا و معاونانش در جمع خبرنگاران حاضر شده بود گفت: خداوند را شکر می‌کنیم که روزهای پایانی سال ۹۴ را پشت سرمی‌گذاریم. در سال ۹۴ شاهد باران پر برکت الهی و سربلندی ملت در برجام بودیم و مردم در هفت اسفند حماسه آفریدند. بهار پیام میانه‌روی و صلح همراه با خود دارد و باید همه صمیمیت خود را نشان دهیم، بهار باید روز آشتی همه احزاب و گروه‌ها باشد. باید بهار سال رفاقت باشد.

سال آینده برای توسعه بیشتر شرایط ما بهتر خواهد بود، ما بهاری را آغاز می‌کنیم که بانک و بیمه در تحریم نیست، می‌توانیم تجارت کنیم. قراردادهای مهمی امضا شده است. رابطه پولی با خیلی کشورها داریم و دنیا تعامل سازنده با ما را باور کرده است.

مردم ما از افراط به دور هستند، امیدواریم در منطقه شاهد رفاقت و توسعه باشیم. خوشحال هستیم کسانی که پرونده موشکی ما را به شورای امنیت بردند، نا‌امید برگشتند. ما خود را برای روابط بهتر با دنیا آماده کرده‌ایم، فروش نفت ما در سال آینده به مرز دو میلیون بشکه در روز خواهد می‌رسید. شرایط با حضور مردم متفاوت است. از فضای عید برای آشتی و روابط بهتر استفاده کنیم تا روزهای آینده شادی‌آفرین باشد و فرزندان با طبیعت خود آشنا شوند.

ستاد هماهنگی سفرهای نوروزی تشکیل شده است. من از مرزداران این مرز و بوم تشکر می‌کنم. خوشحالم در جلسه دولت، وزیر راه گفت در سوادکوه چند مسیر موقت باز می‌شود. دولت تلاش می‌کند تا جاده‌های مهم تا پایان ۹۵ تکمیل کند. امیدوارم سال خوبی پیش‌رو باشد و نوروزی مبارک داشته باشیم.

#حسنروحانی #دیدگاهنو