حسن نصرالله سکته قلبی کرد

روزنامه هاآرتص و وبسایت‌های دیگر اعلام‌ کردند حسن نصرالله در پی سکته قلبی در شرایط پزشکی وخیمی قراردارد و حزب الله این خبر را پنهان می‌کند.روزنامه‌های هیوم و معاریو از جمله این رسانه‌ها هستند که نوشته‌اند، حسن نصرالله بعد از حمله قلبی به بیمارستانی در لبنان انتقال یافته است.

در تلگرام بخوانید

بامداد شنبه جری ماهر، یک روزنامه‌نگار لبنانی، در توییت‌هایی با استناد به یک «منبع اطلاعاتی لبنانی» اعلام کرد، حسن نصرالله دچار حمله قلبی شده و اکنون در بیمارستانی در کشورش بستری است. به نوشته این روزنامه‌نگار، «منبع اطلاعاتی لبنانی» یاد شده گفته‌اند که «یک مقام ارشد حزب‌الله» به بیمارستان بیروت انتقال یافته، و منابع دیگر نیز «تایید کردند که فرد مورد اشاره، حسن نصرالله است». این گزارش‌ها می‌گویند که حسن نصرالله از مدتی پیش به سرطان مبتلا شده و حمله قلبی او در ادامه «سرطان‌اش»، بروز کرده است. آیت الله محسن اراکی، دبیر کل مجمع تقریب مذاهب، و میزبان کنفرانس دو ماه پیش «وحدت اسلامی» در تهران، گفته بود که حسن نصرالله به کنفرانس دعوت شده، اما در نهایت شیخ نعیم قاسم، معاون نصرالله، به تهران رفت.

وضعیت جسمانی حسن نصرالله و محل زندگی‌اش که در شمار مهم‌ترین رازهای سازمان حزب الله است.نصرالله از زمان جنگ تابستان ۱۳۸۵ میان حزب الله با اسرائیل در مخفیگاه‌ها زندگی می‌کند و تنها در موارد معدودی در ملا عام حضور یافته و تمامی سخنرانی‌های او نیز از طریق ویدیو کنفرانس برای هوادارانش انجام می‌شود.حسن نصرالله تیر ۱۳۹۵، زمانی که آمریکا بانک‌های لبنان را به خاطر مراودات با حزب‌الله تهدید به تحریم کرد، گفت «پول، نان، آب و موشک‌هایی که با آن اسرائیل را تهدید می‌کنیم، همه از ایران می‌آید» و «تا زمانی که ایران پول داشته باشد، حزب الله (از ایران) پول و امکانات دریافت می‌کند». حسن نصرالله، ۵۸ ساله، موافقت مقامات ارشد جمهوری اسلامی ایران به دبیرکلی حزب‌الله منصوب شد.

#اسرائیل #نصرالله #حزبالله #حسننصرالله #دیدگاهنو #لبنان