شناسایی چهره یکی دیگر از بازجویان سپاه پاسداران

پس از افشای چهره یکی از بازجویان قرارگاه ثارالله تهران معروف به رئوف، وب‌سایت هرانا از شناسایی چهره یک بازجوی دیگر مشهور به «ستار» خبر داد.

به گزارش این وب‌سایت، برخی از بازداشت‌شدگان اعتراضات آبان ۹۸ از عکس یک نشست مدیران و محققان «سازمان اسناد انقلاب اسلامی» با رهبر جمهوری اسلامی در ۲۱ فروردین ۱۳۹۰ چهره این بازجو را شناسایی کرده‌اند.این افراد گفته‌اند که این فرد آنان را بازجویی و ضرب‌وشتم کرده است.


این فرد ستار خوانده می‌شده و علاوه بر محل‌های نامعلوم، در پایگاه بسیج «یاد یاران» در خیابان آرژانتین تهران دیده شده است.


یکی از بازداشت‌شدگان گفته است: «ابایی نداشت از اینکه چهره‌اش دیده شود و همچنان ما را که چند نفر بودیم، مضروب کند. همکارانش ستار صدایش می‌کردند، شاید به خاطر مدل ریشی که می‌گذاشت البته در آن سال ریش‌های بلندتر و موهای کوتاه‌تری نسبت به تصویر سال ۹۰ داشت.»


یکی از دیگر بازداشت‌شدگان نیز گفته است: «پس از انتقال به محلی نامعلوم این فرد با تهدید و فحاشی برگه‌های بازجویی را مقابل ما گذاشت… تنها پس از دو روز بازجویی و ضرب‌وشتم بود که من و حدود ۷ نفر دیگر را تحویل بازداشتگاه سپاه در اوین دادند.»


در روزهای گذشته نیز علی امینیان معروف به رئوف، یکی از بازجویان قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران پس از انتشار عکسش توسط برخی زندانیان سابق از جمله مهدیه گلرو، فعال دانشجویی، شناسایی شده بود.


تعدادی از فعالان سیاسی و مدنی یا خانواده‌های زندانیان در محل‌های دیگری مانند دفاتر وابسته به سپاه پاسداران در سطح شهر تهران توسط او بازجویی شده‌اند.