صدور حکم ۱۱ سال زندان برای دو فعال دانشجویی


مرجان اسحاقی و سُها مرتضایی دو فعال دانشجویی دانشگاه تهران در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی هر کدام به ترتیب به پنج و شش سال حبس محکوم شدند.

سُها مرتضایی به «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» متهم شده و مصادیق این اتهام فعالیت‌ در شورای صنفی دانشگاه٬ اعتراض به ستاره‌دارشدن و شرکت در تجمعات دانشجویی عنوان شده است وی در دادگاه به شش سال زندان محکوم شده است.


سها مرتضایی پیشتر در آبان سال ۹۸ بازداشت و پس از یک ماه و نیم به قید وثیقه آزاد شد.


او دانش‌آموخته رشته علوم انسانی در مقطع کارشناسی ارشد است که از ادامه تحصیل در مقطع دکترا محروم شده است و مهرماه ۹۸ در اعتراض به این محرومیت به مدت سه هفته در محوطه دانشگاه تهران دست به تحصن زده بود.


همچنین مرجان اسحاقی دانشجوی رشته علوم سیاسی دانشگاه تهران، در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به یک سال حبس تعزیری و چهار سال حبس تعلیقی محکوم شد.


اسحاقی آبان ۹۸ در جریان اعتراض‌های دانشجویی بازداشت شده بود و در دادگاه به «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» متهم شده است.


مرجان اسحاقی در تاریخ ۲۶ آبان ۱۳۹۸ به دلیل حضور در یک تجمع دانشجویی در دانشگاه تهران توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و پس از حدود سه هفته با وثیقه آزاد شد.

منبع:دریچه/رادیوفردا