امیرسالار داودی اعتصاب غذا کرد

امیرسالار داودی وکیل شناخته‌شده حقوق بشری و از زندانیان سیاسی زندان اوین پس از اعتراض‌های مکرر مبنی بر حق داشتن مرخصی و عدم اجرای قانون حقوق‌زندانی از سوی مقامات قضایی، اقدام به اعتصاب غذا کرد.

داودی وکالت بسیاری از زندانیان سیاسی و عقیدتی را طی سالهای اخیر برعهده داشته و در رسانه‌ای کردن شرایط زندانیان نقش بسزایی داشت که پس از احضار و تهدیدهای مکرر وی بازداشت و در دادگاه به ۳۰ سال زندان و ۱۱۱ ضربه شلاق محکوم شد که از این میزان مجازات حبس، ۱۵ سال آن قابل اجرا است.

متن نامه امیرسالار داودی مبنی بر اعلام اعتصاب غذا عینا در دیدگاه‌نو منتشر می‌شود.


ملت عزیز ایران


از روز ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۶ عصر در اعتراض به اینکه ۱۵ ماه علی الاتصال در حبس بوده ام و از این مدت ۶ ماه و نیم معادل ۱۹۰ روز در انفرادی به سر بردم، خود را مستحق بهره مندی از مرخصی می دانم. مع الوصف به دلیل اینکه در مورد مرخصی اینجانب هیچگونه تصمیم‌گیری و خاصه موافقت با آن صورت نپذیرفته است ،تا اطلاع ثانوی و ان شاءالله تحقق خواسته این اعتصاب که صرفاً نوشیدن آب است (و لاغیر) ادامه خواهد یافت و از شما مردم می‌خواهم که برایم دعا کنید . مسئولیت هر اتفاقی در این ارتباط متوجه عوامل قضایی من جمله رییس قوه قضاییه،دادیار محترم ناظر زندان ،معاون دادستان تهران و دادستان تهران است .نامبردگان کسانی هستند که در اعطای این مرخصی کوتاهی کرده‌اند و حداقلی ترین خواسته یک زندانی سیاسی را برای عملی کردن وعده اش به دخترش مبنی بر چند روز آمدن به خانه دریغ نمودند.

پاینده باد ملت ایران

امیرسالار داودی

۹۸/۱۱/۲۳

زندان اوین بند ۷ سالن ۲


پیشتر فیلیپ لوتر مدیر تحقیقات خاورمیانه و شمال آفریقا در سازمان عفو بین‌الملل در واکنش به صدور حکم ۳۰ سال زندان و ۱۱۱ ضربه شلاق امیرسالار داودی، وکیل مدافع حقوق بشر به خاطر فعالیت‌های حقوق بشری‌اش، گفته بود: «این یک حکم سنگین شوکه کننده و بی‌عدالتی بی‌رحمانه است. امیرسالار داودی آشکارا به خاطر دفاع از حقوق بشر مورد مجازات قرار گرفته‌است.»، «راه‌اندازی یک کانال تلگرامی برای افشای نقض حقوق بشر جرم نیست. مقامات ایرانی باید بلافاصله و بدون قید و شرط او را آزاد کنند.»