مردم سراغ «ال‌پی‌جی» رفتند

پس از گرانی قیمت بنزین بسیاری از صاحبان خودرو به جای استفاده از گاز سی‌ان‌جی و یا بنزین از گاز ال‌پی‌جی استقبال کرده و تقاضای این سوخت در ایران با افزایش چشم‌گیری روبرو شده است.

افزایش تقاضا ال‌پی‌جی به میزانی افزایش پیدا کرد که بیژن زنگنه، وزیر نفت در جمهوری‌اسلامی در این خصوص گفته است: «هر چه ال‌پی‌جی عرضه می‌کنیم به عنوان سوخت خودروها مصرف می‌شود. بسیاری از مالکان خودروهای گازسوز این روزها با گران شدن بنزین به سراغ کپسول‌های ال‌پی‌جی رفته و از آن به عنوان سوخت خودرو استفاده می‌کنند. یعنی اگر یک کپسول را ۱۵ هزار تومان هم بخرند باز هم قیمتش معادل بنزین لیتری ۱۵۰۰ تومان می‌شود. الان اکثر مصارف ال‌پی‌جی صرف سوخت خودروها می‌شود.»


اخباری مبنی بر صادرات ال‌پی‌جی به خارج از کشور منتشر شد که زنگنه ضمن رد صادرات به خارج از کشور، گفت: «در حال حاضر هیچ گونه صادراتی در خصوص ال‌پی‌جی گرم صورت نمی‌گیرد و همه میزان تولید این سوخت در داخل کشور مصرف می‌شود.»


وزارت نفت برای گسترش سی‌ان‌جی در ایران سالها سرمایه‌گذاری فراوانی کرده است که برخلاف پیش‌بینی وزارت نفت این سرمایه‌گذاری با استقبال مردم روبرو نشده است.