شاهزاده رضا پهلوی در موسسه هادسون چه گفت


تاریخ جمهوری اسلامی و کارهای تروریستی آنها به ۴۰ سال پیش باز می‌گردد و وقتی به تار و پود آن نگاه می‌کنیم‌، می بینیم چیزی تغییر نکرده در سال ۱۹۷۹ رژیم خیلی از شهروندان نظامی و غیر نظامی را اعدام کرد.

گروگانگیری،‌ قتل افراد مختلف،‌اعدام زندانیان چپ،‌ در کوی دانشگاه سرکوب کردند در سال ۸۸ هم سرکوب کردند. در سالهای بعد از آن هم نیروی قدس سپاه پاسداران همه تلاشش را برای نگه داشتن بشار اسد انجام داد.


در آبان ماه دست به قتل ۱۵۰۰ نفر زدند و بیش از ۷ هزار نفر را بازداشت کردند. بعد از پرتاب موشک به عراق هوایپمای مسافربری اوکراینی را ساقط کردند.


اگر اینها اول تشویق نشدند با مشوق‌های تجاری*‌همه کارها به دنبال تغییر رفتار هیچ کدام به نتیجه نرسید. وقتش رسیده که بدانیم این رژیم یک رژیم عادی نیست.


با این رژیم هیچ چشم انداز صلحی نیست. همه با این رژیم دشمن هستند. این نیروی اشغالگر اهمیتی به ایران نمی‌دهد. ضد ایران و ایرانی است و یک برهم زننده صلح و ثبات و رفاه در منطقه است.


هموطنان من می‌دانند این رژیم قابل اصلاح نیست و باید برکنار شود. برای سالها است که زندگی خود را به خطر انداخته‌اند. راهپیمایی و اعتراض کردند در مقابل این رژیم وقت آن رسیده که صدای آنها را بشنویم.


ماله کش‌های این رژیم به دنبال توجیه هستند.


بعد از ۴ روز این رژیم پذیرفت که این کار را انجام داده به دلیل پافشاری جامعه جهانی. تصور کنید پرواز داخلی بود و هیچ دو تابعیتی نبود مسلما جریان به شکل دیگری می‌شد.


در حال حاضر شرایط فرق کرده رسانه‌های اجتماعی بر سر انگشتان شما است و دسترسی به اطلاعات از این طریق به راحتی امکان پذیر است. ایرانی‌ها باید مطمین شوند که گردش اطلاعات وجود دارد و رفتار شجاعانه آنها پوشش داده می‌شود.


شاهزاده رضا پهلوی در پاسخ به اینکه آیا به پایان رژیم رسیده‌ایم، گفت: چیزی که می‌تواند شکاف ایجاد کند. این است که در نیروهای شبه نظامی شکاف ایجاد شود و نافرمانی مدنی در حال اجرا است. شرایط با ۱۹۷۹ و ۲۰۰۹ فرق کرده نسل جدید ایران زیر بار این وضع نمی‌رود.


این رژیم پولش را خرج بقیه می‌کند. این رژیم خود را نماینده امت می‌داند نه ملت. مردم ایران ملت هستند با هزاران سال تمدن. این رژیم نماینده این ملت نیست و ایرانی‌ها می‌خواهند از این رژیم آزاد شوند و شاهد پایان رژیم هستیم.


چقدر می‌خواهند آدم بکشند تا بمانند بالاخره وقتش است که اینها استعفا بدهند و به برادرانشان بپیوندند.


کسانی‌که می‌خواهند رژیمی را سرنگون کنند آنها همه حمایت جهان آزاد را دارند. برای مردم مذاکره دنیای غرب با این رژیم قابل قبول نیست. شما می‌توانید یک اسب و شیر را رام کنید ولی دست به کار خشونت آمیز می‌زند این رژیم در سرشتش خشونت وجود دارد.


سریع ترین راه این است که صندوق رای داشته باشیم و انتخابات را برنامه ریزی کنیم. در تاریخ خودمان انتخابات آزاد نداشتیم و به جامعه قرن ۲۱ بپیوندیم.

باید دستور کار ملی داشته باشیم و تفکر حزبی را کنار گذاشته و در چارچوب آن عمل کنیم. گفتگوی ملی بدون سرکوب ایده‌ها در قالب جامعه آزاد اتفاق می‌افتد.


مردم ایران نمی‌خواهند براشون انتخاب کنید. می‌خواهند حمایت شوند.