آمریکا دو هکر ایرانی و فلسطینی را تحت پیگرد قرار داد

مقامات داستانی فدرال ایالات متحده یک ایرانی و یک فلسطینی را به اتهام دست داشتن در حمله سایبری به شماری از وب سایت‌های آمریکایی پس کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، تحت تعقیب قرار داده‌ا‌ند.

به گزارش «ان بی سی نیوز» براساس اسنادی که دادگاه فدرال ایالت ماساچوست روز سه شنبه ۲۶ شهریور منتشر کرد، بهزاد محمدزاده، ۱۹ ساله شهروند ایران و مروان ابوسرور، ۲۵ ساله شهروند فلسطین به توطئه برای تخریب عمدی کامپیوترهای حفاظت شده٬ متهم شده‌اند.


طبق این گزارش، حکم بازداشت این دو متهم که در خارج از آمریکا زندگی می‌کنند صادر شده است.


در دادخواست منتشر شده آمده است، بهزاد محمدزاده زمان کوتاهی پس از تایید کشته شدن قاسم سلیمانی توسط آمریکا، در حدود ۵۱ وب سایت در آمریکا را هک کرده و تصاویری از قاسم سلیمانی به همراه شعارهایی مانند «مرگ بر آمریکا» و دیگر مطالب روی آنها منتشر کرده است.


طبق این دادخواست، مروان ابوسرور در هک برخی از این وب سایت‌ها به بهزاد محمدزاده کمک کرده است.


«ان بی سی نیوز» می‌گوید با این حال در این دادخواست این دو نفر به همکاری با حکومت ایران متهم نشده‌اند.


آسوشیتدپرس هم می‌گوید، مقامات دادستانی گفته‌اند، بهزاد محمدزاده علنی مدعی شده است که از سال ۲۰۱۸ تاکنون در بیش از یک هزار ۱۰۰ وب سایت در سراسر جهان پیام‌هایی در حمایت از ایران و هکرها قرار داده است.


این گزارش می‌افزاید که مروان ابوسرور هم مدعی شده است که ۳۳۷ وب سایت را هک کرده است.


جان سی دمرس، دستیار دادستان کل برای امنیت ملی نیز در بیانیه‌ای گفته است، اقدامات خلاف و غیرقانونی این دو نفر در حمایت از یک حکومت یاغی و بی‌ثبات کننده باعث شده که آنها تحت تعقیب قرار بگیرند و از دست عدالت فراری باشند.


در حالی تحت تعقیب قرار گرفتن این دو منتشر شده است که نشریه آمریکایی پولیتیکو دوشنبه در گزارشی اختصاصی مدعی شده بود مقامات دولت آمریکا به استناد گزارش‌های اطلاعاتی گفته‌اند که جمهوری اسلامی ایران در واکنش به کشته شدن قاسم سلیمانی به دنبال برنامه ریزی برای سوءقصد به سفیر ایالات متحده در آفریقای جنوبی است.


دونالد ترامپ، رئیس جمهنوری آمریکا هم دوشنبه به این گزارش پولیتیکو واکنش نشان داد و به ایران هشدار دادکه هر اقدامی علیه منافع ایالات متحده را با واکنشی «هزار برابر شدیدتر» پاسخ خواهد داد.


پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، و ابو مهدی مهندس، فرمانده گروه کتائب حزب الله در حمله پهپادهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد، سپاه پاسداران حملات موشکی به پایگاههای عراقی میزبان آمریکایی انجام داد.

منبع:رادیوفردا