خانواده نوید افکاری : همچنان فرزندانمان در سلول انفرادی‌ هستندپدر و مادر وحید و حبیب افکاری در نامه‌ای به قاضی ناظر زندان به ممنوع الملاقات بودن فرزندان‌شان و حبس آن‌ها در سلول‌های انفرادی زندان عادل‌آباد شیراز اعتراض کرده و خواستار توضیح قوه قضائیه جمهوری‌اسلامی در این زمینه شدند.

در نامه والدین این دو زندانی خطاب به قاضی ناظر آمده است: «فرزندان بنده بعد از ضرب‌وشتم، همچنان در انفرادی نگهداری می‌شوند. اگر تصمیم‌گیرنده شما هستید علاوه بر ارجاع فوری آن‌ها به بند عمومی، دلایل تحمیل انفرادی و شرایط شکنجه آن‌ها را توضیح دهید».


نوید و وحید افکاری شهریور ۱۳۹۷ و حبیب افکاری آذرماه همان سال به اتهام شرکت در اعتراضات مردادماه ۹۷ شیراز دستگیر شدند و قتل یک مامور نیروی امنیتی نیز به اتهام‌های آن‌ها اضافه شد.


نوید افکاری ۲۲ شهریور امسال به رغم فراخوان گسترده بین‌المللی برای توقف حکم اعدام او، توسط قوه قضائیه جمهوری اسلامی به دار آویخته شد. دو برادر او همچنان در زندان به‌سر می‌برند و به گفته پدر و مادرشان در سلول‌های انفرادی نگهداری می‌شوند.


در نامه پدر و مادر وحید و حبیب افکاری به قاضی ناظر زندان آمده که فرزندان آن‌ها توسط علی خادم الحسینی و گارد زندان در روزهای ۱۳ و ۱۵ شهریور با ضرب‌وشتم به انفرادی منتقل شدند و «پزشکی قانونی با مراجعه به زندان، جراحات و صدمات وارده به فرزندانم را ثبت کرد که در مورد نوید ۱۷ مورد و در مورد وحید و حبیب حدود ۱۵ مورد بوده است».


آنها می‌گویند که با وجود گذشت ۴۷ روز، «هنوز هیچ اقدامی انجام نشده» و دفتر رضایی دانا، ریاست زندان عادل‌آباد، «ادعا می‌کند» که «شکایات ثبت شده اما مرجع رسیدگی، تاریخ ثبت شکایت و شماره نامه را به ما نمی‌دهد».


پدر و مادر برادران افکاری از قاضی ناظر زندان عادل‌آباد شیراز خواسته‌اند که «در صورت ثبت شکایت مدارک آن را تحویل دهید تا پیگیری های لازم صورت گیرد و همچنین دلایل تاخیر در ثبت شکایت را توضیح دهید، و اگر ثبت نشده، دلیل جلوگیری از ثبت شکایت را توضیح دهید».


آنها همچنین با اشاره به نگهداری وحید و حبیب در «سلول انفرادی»، تاکید کرده‌اند که علاوه بر بازگرداندن فوری فرزندان‌شان به بند عمومی، «دلایل تحمیل انفرادی و شرایط شکنجه آن‌ها را توضیح دهید و اگر تصمیم‌گیرنده شما نبوده‌اید، مقامی که به شما دستور این اقدامات را داده معرفی کنید».