بیش از سیصد کشته در اعتراضات خونین آبان 98 ایران


در تظاهرات اعتراضی گسترده‌ای که ظرف چند روز گذشته اکثر نقاط ایران برگزار شد بیش از سیصد تن از معترضان به ضرب گلوله ماموران امنیتی به قتل رسیدند.


بر اساس گزارش چهار شنبه شب سایت تلویزیون «ایران اینترنشنال» به نقل از منابع آگاه، ماموران وزارت اطلاعات پیکر 36 تن از معترضان را از بیمارستان بیمه‌های اجتماعی در تهران با کامیون حمل گوشت خارج کرده‌اند. این در حالی است که شمار اجساد کشته شدگان در بیمارستان‌های کرج 118 تن گزارش شده است.

وزارت اطلاعات برای تحویل اجساد از هر خانواده مبلغ 40میلیون تومان می‌گیرد تا جسد عزیزان‌شان را به آنها تحویل دهد و این خانواده‌ها باید تعهد دهند مراسم عزاداری را برگزار نکنند و با رسانه‌ها تماس نگیرند.


علی خامنه‌ای در سخنان اخیر خود در اشاره به تظاهرات سرتاسری کشور که چهارشنبه از تلویزیون ایران پخش شد، تاکید کرد :« دشمن عقب رانده شد». او گفت: «ما دشمن را در جریان حوادث امنیتی روز های اخیر عقب راندیم».


حسن روحانی رئیس نیز در سخنان چهارشنبه خود «دشمنان و بیگانگان» را به ایستادن درپشت سر اعتراض های جاری در اکثر استان های کشور متهم کرد و اعلام داشت که دولت بر این باصطلاح «ناآرامی‌ها» پیروز شده که بوسیله دشمنان خارجی شعله‌ور گردیده است.