شکنجه یک نوجوان ۱۷ ساله در بازداشتگاه پلیس امنیت

ابوالفضل مقصودی، از معترضان آبانماه که تنها ۱۷ سال سن دارد، در بازداشتگاه پلیس امنیت به شدت شکنجه شده و به دلیل ناتوانی از تأمین وثیقه ۵۰۰ میلیونی همچنان در زندان فشافویه زندانی است.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای مقصودی در این مورد گفت: «ابوالفضل ۲۶ آبانماه توسط پلیس امنیت بومهن دستگیر و به مدت ۳ روز در بازداشتگاه پلیس به شدت شکنجه شده است. به‌طوری‌که پس از سه ماه آثار شکنجه با شوکر برقی همچنان در گردن او آشکار است. دلیل شکنجه آقای مقصودی این بوده که مأموران می خواسته‌اند او به حمله به بانک و سرقت از آن اعتراف کند. اما او حاضر به اعتراف نشده و بررسی دوربین‌های مدار بسته نیز نشان داده که این اتهام ناروا بوده است.»


آقای مقصودی ۱۷ ساله و کارگر سنگ‌تراشی در بومهن است. او پس از سه روز بازداشت در پلیس امنیت، در تاریخ ۳۰ آبان ۹۸ به تیپ پنج زندان فشافویه منتقل شده است. پرونده آقای مقصودی به اتهام «اخلال در نظم عمومی»در دادسرای عمومی و انقلاب پردیس در حال رسیدگی است. و قاضی کشیک این دادسرا برای او وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی در نظر گرفته‌است. آقای مقصودی از طبقات محروم جامعه‌است. او پدر خود را از دست داده و نان‌آور خانواده است و اکنون دو شیفت در شرایط بسیار سخت زندان مشغول به کار است تا بتواند بخشی از هزینه های خانواده خود را تأمین کند و آشکار است که تأمین وثیقه ۵۰۰ میلیونی برای او خانواده‌اش غیرممکن است.


منبع:اطلس زندانهای ایران