یکی از معترضان آبان ۹۸ «در بازداشتگاه کهریزک جان باخت»

نادر مختاری، یکی از معترضان بازداشت‌شده آبان ۹۸ که مدت‌ها به دلیل خوردن ضربات باتوم در کما بوده، روز شنبه ۲۹ شهریور در بازداشتگاه کهریزک جان باخته است. آقای مختاری ۳۵ ساله بوده و در جریان اعتراض‌های آبان ۹۸ در شهر کرج حضور داشته است.

نادر مختاری در جریان این اعتراض‌ها به علت خوردن ضربات باتوم به کما می‌رود و پس از یک ماه خانواده‌اش او را در بیمارستانی در شهر ری پیدا می‌کنند.


بنابرگزارش‌ها این فرد معترض قبل از نوروز ۹۹ به هوش می‌آید ولی با وجود مخالفت پزشکان، «توسط ماموران امنیتی به بازداشتگاه کهریزک (سروش ۱۱۱ کنونی) منتقل شده و در بهداری این زندان، با وضعیتی وخیم بستری و زندانی می‌شود».


او در چند ماه گذشته در این بازداشتگاه‌ به سر برده و روز ۲۹ شهریور جان باخته است.جسد آقای مختاری هنوز تحویل خانواده او داده نشده و خانواد او به شدت «تحت فشار» هستند و «تهدید شده‌اند».


خبرگزاری رویترز در گزارشی تعداد افراد کشته شده در جریان اعتراض‌های آبان ۹۸ را ۱۵۰۰ نفر اعلام کرده است.


حکومت جمهوری‌اسلامی تاکنون به صورت رسمی گزارش دقیقی از تعداد کشته‌ها و افراد بازداشت‌شده در جریان اعتراض‌ها اعلام نکرده است.


این نخستین بار است که گزارشی درباره وضعیت آقای مختاری منتشر می‌شود. انتشار چنین گزارش‌هایی نگرانی‌ها درباره وضعیت و سرنوشت افراد بازداشت‌شده در جریان اعتراض‌های آبان ۹۸ که بر اساس برآوردهای رادیو فردا بیش از ۸ هزار نفر بوده‌اند را افزایش می‌دهد.