آمریکایی‌ها ۲۰ روز دیگر واکسن کرونا دریافت می‌کنند

مدیریت پروژه تولید واکسن کرونا دولت آمریکا می‌گوید نخستین آمریکایی‌ها می‌توانند از ۱۱ دسامبر (۲۱ آذر امسال)، واکسن کرونا دریافت کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، منصف سلاوی روز یکشنبه دوم آذرماه گفت ۲۴ ساعت پس از دریافت واکسن از آزمایشگاه، دوزهای واکسن در ایالت‌ها توزیع خواهد شد و به شهروندان متقاضی اطلاع داده می‌شود که برای دریافت آن به کجا مراجعه کنند.


این گزارش می‌گوید قرار است کارشناسان اداره غذا و داروی آمریکا روز ۱۰ دسامبر برای اعطای مجوز به واکسن‌های تولیدی شرکت‌های فایزر و «بیو‌نتک» برای استفاده اورژانسی تصمیم بگیرند.


بر اساس گزارش‌ها و اطلاعاتی که شرکت‌های یاد شده منتشر کرده‌اند، هر فرد نیاز به تزریق دو دوز از این واکسن در فاصله سه هفته دارد و این واکسن‌ها حدود ۹۵ درصد موثر تشخیص داده شده و عوارض جانبی نیز ندارند. شرکت فایزر پیش‌بینی کرده است که تا پایان سال برای ۲۵ میلیون نفر واکسن تحویل دهد.


آقای سلاوی گفته است هر یک از ایالت‌های آمریکا به نسبت جمعیت خود واکسن دریافت خواهند کرد و اولویت نخست با کادرهای درمان که در خط اول مبارزه با کرونا هستند و همچنین افراد مسن خواهد بود که ریسک مرگ آنها بیشتر از جوانان است.