همسر یکی از جانباختگان هواپیمای اوکراینی تهدید و احضار شد

جواد سلیمانی همسر الناز نبیی که در هواپیمای سرنگون شده توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در صفحه اینستاگرام خود به نقد مسئولین جمهوری‌اسلامی پرداخته بود به اتهام توهین به نماینده خامنه‌ای از سوی وزارت اطلاعات احضار شد.

آقای سلیمانی در مراسم ترحیم همسر خود به فرمانده سپاه، نماینده علی خامنه‌ای و امام جمعه انتقاد کرد و آنان را «وقیح‌تر از یزید» دانست.


سلیمانی در صفحه اینستاگرام خود از تهدیدهای پیاپی نیروهای امنیتی سخن گفت و نوشت که « همان روز ترحیم هم بهم پیام دادند که دهنت را ببند و این اولین و آخرین اخطار هست، صبح روز بعد از مراسم ترحیم در میانه راه که تنهایی داشتم میرفتم سر خاک از الناز خداحافظی کنم از اداره اطلاعات زنجان من را احضار کردند».

آقای سلیمانی که به تلفن غیرقانونی نیروهای امنیتی توجه‌ای نکرده بود می‌گوید که ماموران در تهران به سراغ او رفته ‌اند. وی در این خصوص نوشت:« از آنجا که زیر بار تعهد دادن نمیرفتم بدون اینکه بتونم به درستی خداحافظی کنم سریع به تهران رفتم. در تهران به منزل آشنایان خود رفته بودم و از آنجایی که اهل سکوت نبودم و نیستم مجبور شدم سریعا از کشور خارج بشم تا صدای مظلومیت قربانیان این فاجعه رو به بقیه برسونم.»