لغو تمامی تورهای مسافرتی خارجی نوروز ۹۹ در فارس

ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه در تازه‌ترین اظهارات خود گفت: "امروز کشور جمهوری اسلامی ایران در امن ترین زمان خود به سر می برد و بیش از همیشه می توانیم امنیت را برای همه مردم و گردشگران تامین کنیم".

رئیس قوه قضائیه در حالی از امنیت توریسم می‌گوید که خبرگزاری دولتی ایلنا در ایران، در گزارشی با بررسی تبعات حمله به پایگاه نظامی آمریکا در عراق و بعدتر ساقط کردن هواپیمای اوکراینی نوشت "در پی وقوع حوادث اخیر در کشور آمار گردشگران خارجی با کاهش چشمگیری روبرو شد و تقریبا تمامی تورهای بلوک غرب که قصد سفر به ایران را داشتند، سفر خود را لغو یا به تعویق انداختند".


حرمت الله رفیعی، رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی هم گفته "بیش از ۷۰ درصد تورهای ورودی به ایران درخواست کنسلی داده‌اند و احتمالا در روزهای آینده شاهد کاهش تعداد گردشگران ورودی نیز خواهیم بود".


او گفته "پس از سانحه سقوط هواپیمای اوکراین، تورهای ورودی از آمریکا و کانادا ۱۰۰ درصد، تورهای استرالیا و حوزه اقیانوسیه ۸۰ درصد، تورهای ورودی از اروپا ۶۰ درصد و تورهای ورودی آسیا ۶۰ درصد سفرهای خود به ایران را لغو کرده‌اند".


همزمان حسن سیادتان، رئیس جامعه هتلداران استان فارس هم اعلام کرده "همه گردشگران خارجی که برای عید امسال (نوروز ۱۳۹۹) در استان هتل رزرو کرده بودند با توجه به شرایط کنونی آن را لغو کردند".


او گفته "گردشگران خارجی برای سفر به ایران هتل‌های استان را از ۱۰ فروردین تا اواسط اردیبهشت رزرو کرده بودند که متاسفانه اتفاقات اخیر سبب شد گردشگران بدون استثنا رزروها را کنسل کنند".


به گفته حسن سیادتان، "تمام هتل‌های استان در حال ورشکستگی‌اند و عواملی مانند اتفاقات اخیر و گرانی بنزین سبب شد افراد از سفرهای هوایی و زمینی منصرف شوند".