نماینده مجلس: به‌زودی نان خشک هم از سفره مردم بیرون می‌رود

شیوا قاسمی‌پور، نماینده مریوان در مجلس شورای اسلامی، می‌گوید وضعیت تورم در ایران، راهی برای زندگی «شرافتمندانه» باقی نگذاشته و اعتراف حسن روحانی به گرانی مواد غذایی به درد مردم نمی‌خورد.

خانم قاسمی‌پور با انتقاد از افزایش «افسارگسیخته قیمت‌ها»، از دولت خواسته بر بازار نظارت کند. وی گفته: «افتخار دولت آن است که اجناس و مایحتاج مردم به وفور یافت می‌شود، اما به چه قیمتی؟ وقتی مردم توان خرید را ندارند، فایده‌ای ندارد.»


این نماینده خطاب به حسن روحانی اضافه کرد: «چرا ارز ۴۲۰۰ تومانی را برای تأمین مواد غذایی قطع کرده‌اید؟ آقای روحانی اعتراف شما به چه درد مردم می‌خورد؟ کجاست گشایش، پایش و نظارت شما؟»


خانم قاسمی‌پور در عین حال گفت: «لطفا کم دم از مقاومت مردم بزنید، این طور جلو برود در چند ماه آینده نان خشک هم مانند گوشت و تخم مرغ از سفره مردم بیرون می‌رود.»


او به صراحت اضافه کرده است: «با این وضعیت اسفبار تورم مگر راهی برای شرافتمندانه زیستن باقی مانده است؟ آیا حقوق‌های قطره‌چکانی، دستمزد‌های اندک، با انفجار قیمت‌ها همخوانی دارد؟ ارتشا و فساد‌های موجود، محصول همین نابسامانی‌هاست.»


حسن روحانی هفته‌ها است که همچون دیگر مقام‌های جمهوری اسلامی از «مقاومت» مردم ایران مقابل تحریم‌ها سخن می‌گوید و وعده‌هایی درباره گشایش‌های زودهنگام مطرح می‌کند.


در حالی مقامات جمهوری اسلامی از مشکلات اقتصادی به دلیل تحریم‌ها سخن می‌گویند که هزینه‌های جمهوری اسلامی به گروه‌های تروریستی از جمله حزب‌الله لبنان می‌تواند مخارج عمومی ایران را تامین کند. حکومت جمهوری‌اسلامی به ده‌ها گروه تروریستی دیگر همچون حشد‌الشعبی و گروه‌های نیابتی جمهوری اسلامی از منطقه خاورمیانه بودجه‌های سالانه اختصاص داده است.