تحصن در زندان اوین: نرگس محمدی «به زنجان منتقل شده است»گزارش‌های حاکی است که نرگس محمدی، نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر و از جمله زنانی که در زندان اوین محمدی در اعتراض به کشتار معترضان در آبان در زندان اوین تحصن کرده‌، به زندان زنجان منتقل شده است.

رسانه‌های حقوق بشری و فعالان مدنی می‌گویند، خانم محمدی در تماسی تلفنی با خانواده اش از انتقال خود به زندان زنجان خبر داده است.

نرگس محمدی به همراه ۷ زندانی دیگر از روز شنبه ۳۰ آذرماه طی نامه‌ای اعلام کرده اند، در همبستگی با کشته شدگان اعتراضات آبا‌ن‌ماه ۱۳۹۸ تا چهلم آنان دست به اعتصاب می زنند.

به گفته تقی رحمانی همسر نرگس محمدی علاوه خانم محمدی،منیره عربشاهی، آنتا دائمی، صبا کرد افشاری، یاسمین آریانی، مژگان کشاورز ،سمانه نوروزی مرادی و سهیلا حجاب متحصن شده‌اند.

شماری از خانواده‌های جان‌باختگان سرکوب‌ جمهوری اسلامی برای برگزاری مراسم چهلم قربانیان آبان‌ماه در روز پنجم دی‌ماه فراخوان دادند.

در آستانه پنجم دی، ناهید شیرپیشه و منوچهر بختیاری، پدر و مادر پدر پویا بختیاری و تعداد دیگری از اعضای خانواده آنها توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

پویا بختیاری روز ۲۵ آبان در مهرشهر کرج در جریان اعتراضات به افزایش بهای بنزین به ضرب گلوله نیروهای امنیتی کشته شد. خانواده پویا بختیاری از عموم مردم خواسته‌اند تا در مراسم چهلم وی شرکت کنند.