مقامات جمهوری‌اسلامی به کرونا ویروس مبتلا شده‌اند

پس از ایرج حریرچی، علی ربیعی سخنگوی دولت نیز در نشست مبارزه با کرونا مشابه رفتار حریرچی از خود نشان داد و احتمال مبتلا شدن ربیعی از طریق حریرچی وجود دارد.

محمود صادقی، نماینده مجلس نیز در توییتر از ابتلای خود به کرونا ویروس خبر داد گفته می‌شود وی از احمد امیرآبادی، نماینده قم در مجلس این ویروس را گرفته است.


پس از تعطیلی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان احتمالات درخصوص ابتلای تعداد دیگری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بالا رفت و وبسایت همشهری آنلاین نیز از وجود تعداد زیادی از نمایندگان مبتلا به ویروس خبر داده است.

شهردار منطقه ۱۳ تهران اولین مسئول مرتبط با جمهوری‌اسلامی بود که ابتلای وی به ویروس کرونا منتشر شد و پس از آن محسن هاشمی اعلام کرد که به دلیل نزدیک بودن به وی تست کرونا داده است. الهام فخاری دیگر عضو شورای شهر تهران که در این جلسه بود همچنان پس از گذشت یک هفته در بیمارستان بستری است.


مجتبی فاضلی، مسئول دفتر و مدیر اجرایی و مالی موسی شبیری زنجانی از مراجع تقلید شیعه در ایران روز گذشته به دلیل ابتلا به کرونا ویروس جان باخت که به همین دلیل اخباری مرتبط با ابتلای این مرجع به ویروس کرونا نیز منتشر شده است.

گفته می‌شود تعداد زیادی از روحانیون شناخته شده و مرتبط با حکومت جمهوری‌اسلامی دچار این بیماری شده‌اند و به دلیل همین مقامات مانع از قرنطینه کردن شهر قم شده‌اند.


سعید نمکی وزیر بهداشت جمهوری‌اسلامی با بیان این که «ما بارها خواهش کرده‌‌ایم که مردم به شهرهای دیگر سفر نکنند» گفت: «خواهش ما این است که مردم به‌‌خصوص شهرهای آلوده مانند قم را ترک نکنند و به آنها سفر نکنند و ما را مجبور به قرنطینه‌‌های اجباری به روش‌‌های سنتی نکنند.»