سه دانشمند بزرگ جهان پایان قریب‌الوقوع کرونا را نوید دادند

به گزارش روزنامه لس آنجلس تایمز، گروهی از دانشمندان و متخصصان از جمله مایکل لویت، دانشمند آمریکایی-بریتانیایی که در سال ۲۰۱۳ برنده جایزه نوبل شیمی شد، در تحقیقات جدید خود از احتمال پایان قریب‌الوقوع بیماری همه‌گیر کرونا که باعث ایجاد رعب وحشت در جهان شده است، خبر دادند.

پرفسور مایک لویت، متولد سال ۱۹۴۷ در آفریقای جنوبی و فارغ التحصیل دانشگاه ستانفورد ایالات متحده آمریکا در فوریه گذشته احتمال گسترش ویروس کرونا در چین را پیش بینی کرده بود.


پرفسور مایک لویت، در مصاحبه‌ای با روزنامه (China Daily News) که به زبان انگلیسی در هنگ کنگ منتشر می‌شود، نقطه عطف در گسترش ویروس با آغاز و پایان آن و همچنین کاهش تعداد کشته شدگان و مجروحان را به دقت مشخص کرده بود. او در ارزیابی تخمینی خود تعداد قربانیان در چین را تا حدود ۳۲۵۰ نفر و مبتلایان را ۸۰ هزار نفر تخمین زده بود. ارزیابی این پرفسور با آنچه در چین اتفاق افتاد، یعنی ۳۲۰۰ نفر که جان باختند و۸۱ هزار مبتلا بسیار نزدیک از آب درآمد. اما در باره پیش بینی جدید، مایک خاطرنشان کرد: «نکته مهم کنترل اضطراب و ترس و جلوگیری از هرج و مرج است، زیرا بیماری همه گیر ممکن است برخلاف تصور ما بزودی از بین برود.» دانشمندان در ایالات متحده آمریکا و سایر نقاط جهان از جمله در روسیه پیش بینی مایک لویت را همراهی کردند از جمله الکساندر میاسنیکوف، پزشک ارشد بیمارستان «سیتی کلینک» مسکو همین نظر را تأیید می‌کند. این متخصص روس با انتقاد از کشورهای اروپایی گفته است آنها به جای تلف کردن وقت خود برای کشف واکسن ضد این ویروس، باید ابتدا اقدامات پیشگیرانه را اتخاذ می‌کردند. الکساندر میاسنیکوف در پایان پیش بینی کرد که این ویروس بزودی از بین خواهد رفت. سرگئی کیسلو مدیر فناوری سلولی در انستیتوی ژنتیک عمومی «واویلوو» در مسکو نیز پیش بینی کرد که ویروس کرونا در حال کاهش و در نهایت در آینده نزدیک ناپدید خواهد شد.