مظلوم‌ترین ملت خاورمیانه کیست

حسن روحانی مدعی شد که مردم فلسطین مظلوم‌ترین ملت در خاورمیانه‌اند. او گفت: خاورمیانه در آتش تعصبات مذهبی می‌سوزد و بزرگ‌ترین قربانی چنین شرایطی، ملت مظلوم فلسطین است.

آنچه حسن روحانی از مظلومیت مردم فلسطین سخن می‌گوید در حقیقت وضعیت مردم ایران است. در مقایسه دو کشور ایران و فلسطین به چهار مورد می‌توان اشاره کرد که وضعیت مردم فلسطین نسبت به مردم ایران به مراتب بهتر است. در فلسطین، آزادی انتخاب پوشش وجود دارد اما در ایران نه تنها هیچگونه آزادی وجود ندارد بلکه با هرگونه حجاب اختیاری نیز برخورد می‌شود و در واقعیت آزادی پوشش در ایران ممنوع است.


در مقایسه فلسطین و ایران، رتبه جهانی سهولت کسب‌وکار ایران در جایگاه ۱۲۸ امین کشور جهان است و فلسطین در موقیعت ۱۱۶ است.


حق ورود زنان به استادیوم در فلسطین آزادانه در اختیار زنان است اما در ایران ممنوع است و پیشتر تعدادی از زنان مشتاق به تماشای فوتبال به دلیل ورود به استادیوم بازداشت و به زندان محکوم شده‌اند.


همچنین آمار اعدام در سال ۲۰۱۶ در ایران و فلسطین نشان از آن می‌دهد که در فلسطین ۳ تن اعدام اما در ایران دستکم ۵۶۷ تن اعدام شده‌اند.


محدودیت‌ها و معضلات اجتماعی در ایران طی سالهای اخیر افزایش چشمگیری پیدا کرده است و در آخرین رویداد اعتراضی ۱۵۰۰ تن از شهروندان معترض ایرانی به دستور علی خامنه‌ای کشته شده‌اند که این میزان از خشونت در برخورد با معترضان نشان از آن می‌دهد که حکومت فشار حداکثری به ملت ایران وارد کرده است.