جان باختن نخستین مادر باردار مبتلا به کرونا در ایرانشهر

مهران امینی‌فرد، رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، از مرگ نخستین مادر باردار مبتلا به ویروس کرونا در این شهر خبرداد.

امینی‌فرد گفت که این مادر باردار ساکن روستای آذرآباد شهرستان دلگان بود که سه روز بعد از زایمان با علایم تب و تنگی نفس به بیمارستان ایران در ایرانشهر مراجعه کرد و پس از انجام تست های اولیه مشکوک به ویروس کرونا تشخیص داده شده بود.


به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، این بیمار پس از تشخیص اولیه کرونا برای ادامه تست‌های مربوط به کرونا به بخش سی‌تی‌اسکن بیمارستان خاتم الانبیای ایرانشهر ارجاع و پس از انجام آزمایش‌ها و سی‌تی‌اسکن های متعدد قطعی شد که مبتلا به کرونا است و در بخش ویژه بیماران کرونای این بیمارستان قرنطینه شد.


امینی‌فرد گفت که این بیمار در زمان بستری در بیمارستان خاتم ایرانشهر به علت مشکل تنگی تنفس و مقاوم نبودن بدن، سرانجام صبح جمعه نهم خرداد جان خود را از دست داد.


رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر همچنین گفت که در معاینات اولیه مشخص شده که نوزاد به دنیا آمده تاکنون فاقد علایم مبتلا به کرونا است و به همین دلیل با هماهنگی‌های انجام شده با کادر بهداشت و درمان این نوزاد تا اطلاع ثانوی تحت مراقبت قرار گرفته است.


همزمان اردشیر رحیمی، رییس شبکه بهداشت دلگان، از اقداماتی برای کنترل ابتلا به کرونا در بین خانواده این مادر باردار خبر داد و گفت که یک تیم بهداشتی به منظور تشییع جنازه این بیمار و همچنین ضدعفونی و گرفتن آزمایش‌های کرونا به روستای آذرآباد دلگان اعزام شده است.