نخست‌وزیر امارات و حاکم دبی اولین دوز واکسن کرونا را دریافت کرد

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، نخست‌وزیر امارات و حاکم دبی، در یک گام برای شرکت در آزمایش‌هایی که امارات متحده عربی در حال کار روی آنهاست، یک دوز از واکسن کرونا را دریافت کرد.

حاکم دبی عکسی از خود را به هنگام تزریق واکسن کرونا منتشر کرد و نوشت: «از خداوند می‌خواهم که همه را حفظ کند و شفا دهد. از تیمی که سخت تلاش کردند تا کشور ما جزو نخستین کشورهایی باشد که واکسن کرونا را دریافت می‌کند، قدردانی می‌کنیم. آینده همواره در امارات بهتر و زیباتر خواهد بود.


امارات با همکاری شرکت چینی سینوفارم و شرکت روسی اسپوتنیک وی هم‌اکنون در حال اجرای فاز نهایی مطالعات بالینی، واکن کرونا است.


پیشتر گزارش شده بود که مرحله سوم آزمایش‌های بالینی واکسن روسی کرونا در امارات متحده عربی آغاز شده‌است. این آزمایش‌های بالینی در امارات متحده عربی روی واکسنی در حال انجام است که توسط مؤسسه گامالیا وابسته به وزارت بهداشت روسیه، ساخته شده‌است.


امارات اعلام کرده بود که نتایج آزمایش‌های بالینی در ابوظبی با نتایج آزمایش‌های در روسیه و سایر کشورها ترکیب خواهد شد و نتایج آن قرار است قبل از پایان ماه نوامبر منتشر شود.


در همین رابطه، وزارت بهداشت امارات متحده عربی از ثبت ۱۰۰۸ مورد جدید ابتلا به کرونا در شبانه روز گذشته خبر داد و گفت: شمار کل مبتلایان به ۱۳۶ هزار و ۱۴۹ نفر رسیده‌است.


وزارت بهداشت این کشور اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته، ۹۶ هزار و ۹۰۰ مورد آزمایش کرونا انجام شده‌است.


بر اساس این گزارش طی شبانه روز گذشته شش نفر بر اثر ابتلا به کرونا در امارات جان باخته‌است. بدین ترتیب تعداد کل موارد مرگ بر اثر ابتلا به این ویروس در امارات ۵۰۳ نفر بوده‌است.


با درمان شدن هزار و ۴۶۶ بیمار، بهبود یافتگان بیماران کرونایی هم به ۱۳۳ هزار و ۴۹۰ تن افزایش یافته‌است.

منبع:الشرق‌الاوسط