واکنش‌های ترامپ درخصوص اعتراضات سراسری مردم ایراندونالد ترامپ، ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا، در رابطه با اعتراضات سراسری ایران و سرکوب آن توسط جمهوری اسلامی واکنش نشان داد و گفت: «می‌خواهم رسانه‌ها ورود کنند، بروند و ببینند چه اتفاقی افتاده است زیرا موقعیت خوبی نیست. موقعیت وحشتناکی است. موقعیتی است که به‌زودی به یک رسوایی بزرگ در جهان تبدیل خواهد شد. در سرکوب وحشیانه هفته‌های اخیر، تعداد زیادی از مردم را به‌دلیل اعتراض کشته و هزاران نفر را بازداشت کرده‌اند. فکر می‌کنم رسانه‌ها باید به این موضوع ورود کنند. نمی‌دانم که این ‌کار را خواهند کرد یا نه، اما رسانه‌ها باید ورود پیدا کنند.»


همچنین دولت آمریکا بنا دارد دو زندان بزرگ استان تهران را در واکنش به بازداشت و سرکوب معترضان در ایران، در فهرست تحریم‌های خود قرار دهد. «ندامتگاه مرکزی تهران بزرگ»، یا زندان فشافویه، در جنوب شهر تهران و نیز زندان قرچک ورامین که ویژه زنان است، دو زندانی است که در فهرست تحریم‌های ایالات متحده قرار می‌گیرند.


پایگاه خبری هیل، شامگاه پنج‌شنبه چهاردهم آذر، به‌‌ نقل از برایان هوک، رییس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا، نوشت شرایط برای زندانیان و بازداشت‌شدگان در این دو زندان غیرقابل تحمل است و گزارش‌هایی از شکنجه زندانیان در این دو مرکز وجود دارد. به گفته هوک، ایالات متحده خواهان آزادی فوری بازداشت‌شدگان اخیر در ایران است.