دونالد ترامپ پس از بهبودی به کاخ سفید بازگشت

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که از روز جمعه گذشته به خاطر ابتلا به کرونا در مرکز پزشکی والتر رید بستری شده بود، عصر دوشنبه به کاخ سفید، محل اقامت خود بازگشت.

ترامپ دوشنبه شب دوشنبه ۱۴ مهر، پس از بازگشت به كاخ سفيد در یک پیام ویدئویی در توئیتر خود ضمن قدردانى ازكادر پزشكى بيمارستان والتر ريد گفت: «در مورد ویروس کرونا بسیار آموختم. یک چیز قطعی است و آن، اين است که نگذارید این بیماری بر شما غلبه کند. از آن واهمه نداشته باشيد. شما آن را شکست خواهيد داد. ما بهترین تجهیزات پزشکی را در اختيار داریم، بهترین داروها را داریم که همه، همین اواخر تولید شده اند.»


او در ادامه اين پيام ويديويى گفت ما به سركارمان باز مى گرديم. دونالد ترامپ با بيان اينكه واكسن ضد ويروس بزودى در راه است، گفت که حالش بهتر است و شايد هم كه مصونيت پيدا كرده باشد.


رسانه‌های آمریکا غروب دوشنبه به طور زنده تصاویری از بازگشت رئیس جمهوری ‌آمریکا به کاخ سفید را پخش کردند.  


پس از مثبت شدن آزمایش کرونای پرزیدنت ترامپ و ملانیا بانوی اول، رئیس جمهوری آمریکا از جمعه شب در مرکز درمانی والتر رید بستری شد.


عصر دوشنبه و قبل از ترخیص از مرکز درمانی والتر رید، ترامپ در توئیتر خود تائید کرده بود که به کاخ سفید باز می‌گردد. او نوشت: «حالم بسیار خوب است! از [بیماری]‌ کووید هراس به خود راه ندهید. نگذارید [این بیماری] اختیار زندگی شما را به دست بگیرد. ما، تحت نظر دولت ترامپ، داروها و دانش بسیار خوبی را به دست آورده‌ایم. حال من الان از ۲۰ سال پیش هم بهتر است!»


عصر دوشنبه همچنین،‌ دکتر شان کانلی، پزشک ویژه دونالد ترامپ در یک کنفرانس خبری گفت که وضعیت جسمی رئیس جمهوری آمریکا در ۲۴ ساعت گذشته بهبود داشته و او از تمامی استانداردهای لازم برای ترخیص از بیمارستان برخوردار است. به گفته پزشک ترامپ، او در سه روز گذشته تب نداشته است.


بانوی اول مداوای خود را در کاخ سفید دنبال کرده و وضعیت او خوب و رو به بهبود گزارش شده است.


منبع/صدای‌آمریکا