مبتلایان به کرونا به یک‌صد هزار تن رسیدند

بر اساس اعلام دانشگاه جان‌‌هاپکینز که به‌طور مرتب موارد شیوع ویروس کرونا را در سراسر جهان گزارش می‌دهد شمار مبتلایان به ویروس کرونا، در روز جمعه، از مرز یک‌صد هزار تن گذشت.

بیشترین آمار مبتلایان در چین، کره‌جنوبی، ایران و ایتالیا است که میزان مبتلایان در ایران از سوی مقامات جمهوری‌اسلامی منتشر شده است.


ویروس کرونا بشدت در حال گردش است و چون یک فرد همزمان با ابتلا به این بیماری می‌تواند ۴ نفر را آلوده کند تخمین می‌زنیم ۳۰ تا ۴۰درصد جمعیت تهران تا آخر اسفند ماه به ویروس کرونا مبتلا شوند.


دکتر مردانی در پاسخ به اینکه برخی بیماران مبتلا به کرونا ادعا می کنند بیمارستان ها از پذیرش آنها خودداری می کنند و به جای بستری، خودقرنطینگی را برای شان تجویز می کنند، عنوان می کند: ۸۰ درصد عفونت ویروسی کرونا بدون علامت است یعنی بیمار مبتلا به کرونا علامت مختصری دارد. این بیماران بدون علامت بالینی بین ۳ تا ۵ روز بهبود پیدا می کنند برای همین باید در خانه به مدت ۱۴ روز قرنطینه شوند چنانچه ۳ تا علامت هشدار دهنده را مشاهده کردند که منجربه درگیری ریه شود باید سریع به مرکز درمانی مراجعه کنند. این سه علامت کلیدی شامل سرفه های خشک مزاحم، تب بالای ۳۸ درجه و تنگی نفس است.


بیماران مثبت کرونا که در خانه قرنطینه شده اند بلافاصله با بروز این علائم باید به بیمارستان مراجعه کنند اگر سطح اشباع اکسیژن خون پایین باشد از ترشحات ناحیه «نازوفانرکس» نمونه گیری انجام می شود.