دانشمند چینی که درباره منشا کرونا تحقیق می‌کرد در آمریکا به "قتل" رسید

پلیس احتمال می‌دهد که یک پژوهشگر چینی که روی ویروس کرونا تحقیق می‌کرد به قتل رسیده باشد. گفته می‌شود که او به "یافته‌های بسیار مهمی" در باره منشا کرونا رسیده بود.

شبکه‌های خبری آمریکا روز چهارشنبه، ۱۷ اردیبهشت (ششم مه) گزارش دادند که بینگ لو، استاد دانشگاه پیتسبورگ ایالت پیسیلوانیای آمریکا، به احتمال زیاد به قتل رسیده است. پیکر بی‌جان این پژوهشگر چینی روز سه‌شنبه در منزل مسکونی‌اش پیدا شد. برخی رسانه‌ها علت مرگ او را "خودکشی" اعلام کرده بودند.


سی‌ان‌ان به نقل از مقامات پلیس نوشت که این مرد ۳۷ ساله به ضرب چند گلوله در ناحیه سر و گردن و شانه به قتل رسیده است. در گزارش شبکه آمریکایی همچنین آمده است که پیکر یک مرد چینی در خودرویی در نزدیکی خانه بینگ لو پیدا شده است. ظاهرا این مرد ۴۴ ساله به احتمال زیاد با یینگ لو آشنا بوده، او را به قتل رسانده و سپس اقدام به خودکشی کرده است. انگیزه این "جنایت" هنوز مشخص نیست. "یک محقق و مربی برجسته" در بیانیه‌ای که دانشگاه پیتسبورگ منتشر کرد آمده است که بینگ لو روی منشاء کروناویروس تحقیق می‌کرده و به "یافته‌های بسیار مهمی" در باره منشا کرونا رسیده بود. لو قصد داشته، نتایج پژوهش خود را به‌زودی منتشر کند. به گفته دپارتمان پزشکی و زیست‌شناسی سیستمی و محاسباتی این دانشگاه تمرکز فعالیت بینگ لو روی علوم اساسی "کروناویروس" بوده است. در بیانیه دانشگاه تاکید شده است که این دپارتمان پژوهش همکار خود را ادامه دهد. همکاران بینگ لو در دانشکده پزشکی پیستبورگ، او را "یک محقق و مربی برجسته" توصیف کرده و کمبود او را ضایعه‌ای برای جامعه علمی خوانده‌اند.

منبع: دویچه وله