شیوع یک بیماری مرموز در هند بیش از ۳۰۰ نفر را روانه بیمارستان کرد

گزارش‌ها حاکی است که در میانه بحران شیوع کرونا، دست‌کم ۳۴۵ نفر به دلیل ابتلا به یک بیماری مرموز و ناشناخته در یکی از ایالات جنوبی هند در بیمارستان بستری شده و یک نفر نیز در این میان جان باخته است.

به گزارش روزنامه‌های هندوستان شامل «هندوستان تایمز» و «ایندین اکسپرس»، مبتلایان این بیماری ناشناخته با طیف وسیعی از علایم مانند تشنج، تهوع و اغما به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی منتقل شده‌اند و دست‌کم یک مورد مرگ ناشی از این بیماری مرموز نیز گزارش شده است.


هندوستان تایمز به نقل از مقام‌های محلی می‌نویسد که جواب تست کرونای کلیه بیماران بستری تاکنون منفی بوده و همین امر به نگرانی مسئولان سلامت و بهداشت عمومی در هند دامن زده است.


شهر ایلورو در ایالت آندرا پرادش به عنوان کانون شیوع این بیماری مرموز اعلام شده است.


بر اساس برخی گمانه‌زنی‌ها، ممکن است مصرف آب آلوده منجر به بروز این بیماری شده باشد. این در حالی است که دولت هند ادعا کرده است نمونه‌های آب نواحی آلوده به این بیماری در آزمایشگاه‌ها بررسی شده‌اند و هیچ نشانه‌ای از آلودگی در آن‌ها به چشم نمی‌خورد. هند نیز مانند بسیاری از نقاط جهان این روزها با بحران همه‌گیری کووید-۱۹ دست به گریبان است.


بروز این بیماری ناشناخته و احتمال افزایش شمار مبتلایان در چنین وضعیتی، صرفا بر چالش‌های مراکز درمانی و پزشکان خواهد افزود.

منبع:رادیوفردا