خون روح‌الله زم بر گردن آیت الله سیستانی

روابط پیش و پشت پرده آیت الله سیستانی و بیت او با علی خامنه‌ای، قاسم سلیمانی و هیئت حاکمه جمهوری اسلامی دیگر موضوعی پنهان نیست. کمتر از شش ماه از دیدار حسن روحانی با آیت الله سیستانی و دیدار قاسم سلیمانی با سیدجواد شهرستانی داماد و نماینده تام الاختیار او، روح‌الله زم در عراق ربوده و به ایران آورده میشود.حالا چند روز پس از قتل روح الله بدست علی خامنه‌ای و انصارش، بیت آیت الله سیستانی به تکاپو افتاده است تا عبای آیت الله را از خون زم بشوید. اما تکذیبیه جمهوری اسلامی و دفتر سیستانی از قضا خود تبدیل به سندی شده است که نقش بیت آیت الله سیستانی را بیش از پیش در این جنایت روشن میکند.


قدرت گرفتن جواد شهرستانی در ایران اتفاقی نبود که خوشایند نهادهای امنیتی تحت امر ولی فقیه باشد و مخالفت هرچند غیرعلنی آیت الله سیستانی با بحث ولایت فقیه بهانه روشنی بود تا علی خامنه‌ای از این مرجع مقیم عراق احساس خطر کند.قدرت گرفتن جواد شهرستانی تاجایی پیشرفت که از او بعنوان یکی از ده چهره پرنفوذ در ایران نام برده شد. مجموعه موسسات آل البیت، شبکه ماهواره ای هدهد، مرکز اطلاع رسانی سراسری اسلامی، مراکز متعدد فرهنگی از جمله الزهرا، امام علی، و حداقل 5 مرکز دیگر به همراه هفت کتابخانه و دو مرکز پژوهشی بخشی از فعالیت های جواد شهرستانی بود.


قدرت گرفتن بیت آیت الله سیستانی چیزی نبود که خوشایند علی خامنه‌ای و دستگاه امنیتی تحت امرش باشد و در نهایت بعضی از مرتبطان، کارمندان و روحانیون این موسسات و نزدیکان به آیت الله سیستانی بازداشت شدند و فعالیت آنها محدود شد. تصمیم آیت الله سیستانی البته نه ایستادگی درمقابل استبداد که کرنش و همکاری با آن بود و در ازای مبادله روحانیون بازداشت شده تصمیم به کمک در به دام انداختن زم گرفتند.


چه بسا مراجع و روحانیون بسیاری بودند که در مقابل استبداد ولایت فقیه سرخم نکردند و حتی خودشان و اعضای خانوده‌اشان نیز بازداشت و محصور شدند اما فساد در بیت آیت الله سیستانی و در هم تنیده بودن منافع سیدجواد شهرستانی با هیئت حاکمه جمهوری اسلامی و نسبت خانوادگی با سیاسیون به سبب ازدواج های سیاسی کار را به جایی برد که بیت سیستانی ملعبه دست تروریست های سپاه پاسداران شود.


روح‌‌الله زم اکثر عمر کوتاهش را در ایران سپری کرد. او که در خانواده ایی روحانی رشد کرده بود، به خوبی با ساختار روحانیت در ایران و نجف آشنا بود. روح الله کسی نبود که با وعده این و آن به دیدار با آیت الله سیستانی خام شود. اگر نبود تماس های تصویری بیت آیت الله سیستانی و شخص سیدجواد شهرستانی، محال بود روح الله زم تن به این سفر پر بلا بدهد. چیزی که روح الله از آن بی خبر بود، عمق فساد نفود کرده تا مغز استخوان بیت آیت الله سیستانی بود.


هرچند افراد معلوم الحالی مانند ملیحه محمدی سعی میکردند از همان ابتدا با اجرای فرامین رسیده، روح الله زم را ساده‌لوحی نشان دهند که با یک وعده دیدار با سیستانی خام شده تا به عراقی برود که میدان مین و حیاط خلوت جمهوری اسلامی است اما این تلاش دستگاه امنیتی برای ساده لوح جلوه دادن روح الله هم رسوا شد. روح الله که یک تنه و با یک کانال تلگرام توانسته بود خواب از چشمان علی خامنه‌ای برباید مطمئنا بخوبی از خطرات عراق واقف بود اما فکرش را هم نمیکرد کسی که عنوان "مرجعیت شیعه" را یدک میکشد با نقشه قتلش همراه شده باشد


هرچند جواد شهرستانی و بیت آیت الله تلاش کردند با گرفتن یک تکذبیه از جمهوری اسلامی عبای آیت الله را از خون روح الله بشویند، اما پیکر بیگناه روح الله بر دار، بساط دروغ و ریای این مرجعیت دروغین را یکبار برای همیشه در هم پیچید.


ایکاش سیدجواد شهرستانی و شخص آیت الله علی سیستانی به پیغام صوتی "نیاز" دختر روح الله زم خوب گوش کنند و عاشورای سال بعد وقتی خواستند روضه حضرت رقیه سلام الله علیها بخوانند، به یاد بیاورند که چگونه در یتیم کردن دختران روح الله با علی خامنه‌ای همداستان شدند تا دمی بیشتر از عافیت دنیا بهره‌مند شوند. خون روح الله بر گردن شماست حضرت آیت الله!