نویسندگان

mehrani.jpg

بهزاد مهرانی

تحلیلگر سیاسی و فعال حقوق بشر با تمرکز بر مسائل ایران است. مهرانی سابقه فعالیت در روزنامه‌ های آسیا و ماهنامه‌ی فردوسی دارد و هم‌چنین عضو مجموعه فعالان حقوق بشر و کمیته‌ی گزارشگران حقوق بشر نیز بوده است. وی از موسسان «ائتلاف همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران» بود و از سال ۱۳۸۷ به گروه «دانشجویان و دانش‌آموختگان لیبرال» ایران پیوسته است.

download.jpg

حسین ترکاشوند

دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد جامعه شناسی دانشگاه تهران که دو ماه پیش از دفاع از پایان نامه به دستور وزارت علوم در سال 88 از دانشگاه اخراج شد. او فعال دانشجویی و دبیر اسبق انجمن اسلامی دانشگاه پلی تکنیک بود که چندین بار احضار و بازداشت شده است.

20900745_10155934535977448_6828981678363

شاهد علوی

تحلیلگر سیاسی و فعال حقوق بشر با تمرکز بر مسائل اقوام و معلمان در ایران است. علوی فارغ التحصیل کارشناسی ارشد علوم سیاسی از دانشگاه ملی (بهشتی) تهران است. او تا پیش از مهاجرت به آمریکا، در ایران معلم بوده است و در کنار کار معلمی به عنوان روزنامه نگار آزاد با نشریات مختلف همکاری کرده است. شاهد بعنوان خبرنگار بین المللی در صدای آمریکا فعالیت میکند

1XoV3do3.jpg

تحلیلگر سیاسی با تمرکز بر مسائل ایران است. کیانی فعال سابق دانشجویی است که به دلایل سیاسی در ایران از ادامه تحصیل بازماند و در تیرماه ۱۳۹۰ ایران را ترک کرد و از سال ۱۳۹۱ به گروه «دانشجویان و دانش آموختگان لیبرال ایران» پیوسته است.

images.jpeg

علی کلائی

فعال حقوق بشر با تمرکز بر مسائل ایران است. او فعال سابق دانشجویی و عضو کنشگران ملی مذهبی خارج از کشور میباشد. از کلایی مقالات متعددی در زمینه حقوق بشر منتشر شده است.

علی-افشاری.jpg

علی افشاری پژوهشگر در دانشگاه جرج واشنگتن و تحلیلگر مسائل خاورمیانه با تمرکز بر سیاست و حقوق بشر در ایران است. او فعال سابق دانشجویی در ایران و عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت در دوران اصلاحات بود که به دلیل فعالیت های سیاسی بارها بازداشت و زندانی شد. سازمان دیده بان حقوق بشر در سال ۱۳۸۷ جایزه هلمن - همت را به افشاری اهدا کرد.

sehati.jpg

تحلیلگر سیاسی و فعال حقوق بشر با تمرکز بر مسائل ایران است. او سابقا عضو شورای مرکزی جبهه متحد دانشجویی، از موسسان کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی و از فعالان جنبش اعتراضی دانشجویان در ۱۸ تیرماه سال ۱۳۷۸ بوده است. صحتی نزدیک به سه سال به دلیل فعالیت های سیاسی و حقوق بشری در زندانهای مختلف ایران زندانی بوده است. او عضو شورای نویسندگان نشریه هویت خویش، دبیر سرویس سیاسی روزنامه گزارش روز و نزدیک به یک دهه از همکارن تحریریه بخش فارسی صدای آمریکا بوده است.

davodi.jpg

فریبا داوودی مهاجر

تحلیلگر سیاسی و فعال حقوق زنان با تمرکز بر مسائل زنان ایران است. او سردبیر انجمن روزنامه نگاران جوان، عضو مرکزی کمیته سازمان مدافعان آزادی مطبوعات ایران، همچنین عضو شورای مرکزی سازمان دانش‌آموختگان ایران اسلامی (ادوار دفتر تحکیم وحدت) بوده است.

fereshta_ghazi-600x338.jpg

فعال سیاسی و حقوق بشر با تمرکز بر مسائل ایران است که سابقه همکاری با چندین روزنامه در ایران از جمله روزنامه های خرداد، فتح، هم میهن، آفتاب امروز، بهار و بنیان را دارد. او در ایران در حوزه های مختلف سیاسی همچون پارلمان، هیات دولت و ریاست جمهوری، وزارت خارجه، وزارت کشور، احزاب و دانشگاهها و قوه قضائیه تجربه فعالیت روزنامه نگاری داشته است.

61302082_10161739002110133_8530844449121

تحلیلگر سیاسی با تمرکز بر امنیت خاورمیانه است. جلالی فارغ التحصیل علوم سیاسی از دانشگاه برکلی کالیفرنیا و امنیت بین‌الملل و مطالعات خاورمیانه از دانشگاه کلمبیا است. وی پژوهشگر و مدرس پیشین مرکز مطالعات ادیان و دموکراسی در دانشکده روابط بین‌الملل دانشگاه کلمبیا بوده است.

morteza.jpg

مرتضی اسماعیلپور

مرتضی اسماعیلپور روزنامه نگار و فعال حقوق بشر است. وی پیشتر مدیرمسئول مجموعه بهایی نیوز و دبیر سازمان دفاع از حقوق ادیان در ایران بود. فعالیت های وی در زمینه حقوق ادیان طی سالهای اخیر متمرکز بوده است. از وی مقالات و گفتگوهای فراوانی در زمینه نقض حقوق بشر در ایران منتشر شده است.

واحدی.jpg

تحلیلگر سیاسی با تمرکز بر مسائل ایران است. او رئیس دفتر مهدی کروبی و سردبیر اسبق روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد بوده است. از دیگر سوابق او میتوان به معاونت وزارت دارایی و سمت مشاور رسانه‌ای و مطبوعاتی مهدی کروبی در مجلس ششم و انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۴ اشاره کرد. او پس از حصر خانگی مهدی کروبی در بهمن ماه ۱۳۸۹، سمت سخنگو و مشاور ارشد کروبی در خارج از ایران را داشته است.